Prodlužování řas. Zkuste nový styl!

6. července 2010 v 15:47 | Teena |  Poradna
Krásné dlouhé řasy je sen každé z nás
Krásné dlouhé řasy je sen každé z nás
foto: shutterstock.com
Doby, kdy se na ples nebo velkou událost nalepovaly nad řasy husté kartáče, už pominuly. V módě je přirozenost, což ale neznamená, že ženy zanevřely na umělé prodlužování řas. Právě naopak! Metody se stále zdokonalují a zájem roste. V čem je tajemství jejich přirozenosti, jsme zjišťovali s naším štábem.


Tajemství odhaleno

"Na rozdíl od posledních metod, kdy se na vlastní řasy po dokonalém odlíčení a odmaštění lepily celé snopečky řas, ať už zezhora nebo zespoda, je tato metoda mnohem preciznější a šetrnější. Lepí se vždy jedna řasa na jednu vlastní řasu a několikahodinovému procesu předchází také důkladné odmaštění, přičemž by klientka neměla 48 hodin před aplikací mít na očích ani make-up, ani řasenku," vysvětluje poměrně náročný proces prodlužování řas Jolana Zemanová ze studia Xstyle Beauty.
Má zvědavost rostla, a tak jsem nelenila a zašla se podívat, jak se řasy lepí. Připadala jsem si skoro jako na operačním sále. Klientka ležela na lůžku a nad ní se skláněla kosmetička v roušce a chirurgických rukavicích. Všude kolem bylo mnoho drobných nástrojů a pinzet. Oči se odlíčily speciálními přípravky, které se pak ještě asi hodinu musely nechat působit. Pak je kosmetička zafixovala jemnou lepenkou a začala mravenčí práce. Předem si ovšem připravila jednotlivé řasy, kterých existuje velké množství druhů a kromě černé barvy si můžete zvolit i hnědou nebo barevné, chystáte-li se na speciální party. Jelikož řasy rostou ve třech řadách, je potřeba si tyto řady pečlivě oddělit a nevynechat ani jednu z nich. V tom spočívá ona výsledná přirozenost.

Údržba je nenáročná

Nalepené řasy drží tak dlouho, dokud vám vaše vlastní řasa nevypadne. Běžně se chodí na doplnění cca po měsíci od první aplikace. Líčit se samozřejmě můžete tak, jak jste byly doposud zvyklé. Rozdíl je v odličovadlech a řasence. Nesmí se používat nic, co by bylo na mastném základu. V salonu vám prodají speciální řasenku, která řasy nalíčí, pročeše a neponičí. Nevhodné jsou zejména voděodolné řasenky. Voda jako taková nevadí, takže se nemusíte bát chodit třeba do bazénu. Ke snadnějšímu odličování můžete použít např. tyčinky do uší. Když dodržujete postup, se kterým vás pochopitelně odbornice po zákroku seznámí, vydrží řasy opravdu dlouho.
Praktické informace
  • První aplikace trvá cca 2 a půl hodiny a vydrží cca měsíc i déle
  • Doplnění je nutné cca po třech týdnech až měsíci a trvá 1 a půl hodiny
  • Řasy se odličují vodou
  • Umělé řasy nezatěžují oko ani vlastní řasy, jsou vyrobené z lehkého přírodního materiálu
  • Materiál i lepidlo jsou voděodolné, neomezují vás ani při sportu a relaxu, ale po aplikaci se nesmí 48 hodin do sauny ani bazénu, řasy se nesmí dostat do kontaktu s vodou
  • Používají se řasy o délce od 7 do 9 mm a mají navíc 3 různé síly
  • Barevná škála řas je pestrá - od černé přes hnědou, vínovou, sytě růžovou, starorůžovou, žlutou, zelenou, modrou a klasickou fialovou; lze zdobit i jednorázovými kamínky apod.
  • Umělých řas byste se neměla dotýkat jinak, než jemně speciálním kartáčkem, je zakázáno si mnout oči
  • Jestliže chcete umělé řasy odstranit, nechte to opět na odbornici, abyste si nevytrhala vlastní řasy

Kolik ta krása stojí?

Ceny nejsou zrovna lidové. Za krásu se zkrátka platí. Za první aplikaci zaplatíte od 4000 až do 10 000 korun, ale vyplatí se sledovat akce, na kterých ušetříte i tisíce korun. Proč takový rozdíl? Záleží samozřejmě na věhlasu salonu a také na materiálu, který používá. V navštíveném studiu to byla značka Jane Beauty, která patří k levnějším. Existuje však i dražší varianta. Rozdíl v kvalitě podle odbornice není. Samotné řasy nejsou drahé, nejdražší jsou přípravky, používané k odlíčení a při samotném lepení a samozřejmě mravenčí několikahodinová práce. Doplnění je mnohem méně finančně náročné. Stojí kolem 1000 až 2000 korun.
Co říct závěrem. Každá krása něco stojí, ale tahle je opravdu na první pohled vidět!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký je váš hudební styl?

punk 12.4% (19)
rock 11.8% (18)
Metál 3.3% (5)
Pop 7.8% (12)
Hip hop 32% (49)
disco/dance 7.2% (11)
Elektro 2.6% (4)
Drum & Base 4.6% (7)
Techno 2% (3)
R&B 2.6% (4)
Jungle 2.6% (4)
trance 4.6% (7)
"plooužáky" 1.3% (2)
klasika 3.3% (5)
Něco jiného..napiš co 2% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama