Poradna

SUPER Cviky na zformování těla

10. července 2010 v 17:41 | Teena
Léto je sice již v plném proudu ale cvičit můžete kdykoliv a nebo aspon obohatit své cvičení:-)Dokonalý tvar a pevnost zadečku není samozřejmou výsadou ani superštíhlých žen. Proto není nikdy pozdě začít bojovat za nápravu. I když máte pár kilogramů navíc, můžete se pyšnit zadečkem, který bude směle konkurovat tomu Jennifer Lopezové.

0x01 graphic

Prodlužování řas. Zkuste nový styl!

6. července 2010 v 15:47 | Teena
Krásné dlouhé řasy je sen každé z nás
Krásné dlouhé řasy je sen každé z nás
foto: shutterstock.com
Doby, kdy se na ples nebo velkou událost nalepovaly nad řasy husté kartáče, už pominuly. V módě je přirozenost, což ale neznamená, že ženy zanevřely na umělé prodlužování řas. Právě naopak! Metody se stále zdokonalují a zájem roste. V čem je tajemství jejich přirozenosti, jsme zjišťovali s naším štábem.


Tajemství odhaleno

"Na rozdíl od posledních metod, kdy se na vlastní řasy po dokonalém odlíčení a odmaštění lepily celé snopečky řas, ať už zezhora nebo zespoda, je tato metoda mnohem preciznější a šetrnější. Lepí se vždy jedna řasa na jednu vlastní řasu a několikahodinovému procesu předchází také důkladné odmaštění, přičemž by klientka neměla 48 hodin před aplikací mít na očích ani make-up, ani řasenku," vysvětluje poměrně náročný proces prodlužování řas Jolana Zemanová ze studia Xstyle Beauty.
Má zvědavost rostla, a tak jsem nelenila a zašla se podívat, jak se řasy lepí. Připadala jsem si skoro jako na operačním sále. Klientka ležela na lůžku a nad ní se skláněla kosmetička v roušce a chirurgických rukavicích. Všude kolem bylo mnoho drobných nástrojů a pinzet. Oči se odlíčily speciálními přípravky, které se pak ještě asi hodinu musely nechat působit. Pak je kosmetička zafixovala jemnou lepenkou a začala mravenčí práce. Předem si ovšem připravila jednotlivé řasy, kterých existuje velké množství druhů a kromě černé barvy si můžete zvolit i hnědou nebo barevné, chystáte-li se na speciální party. Jelikož řasy rostou ve třech řadách, je potřeba si tyto řady pečlivě oddělit a nevynechat ani jednu z nich. V tom spočívá ona výsledná přirozenost.

Údržba je nenáročná

Nalepené řasy drží tak dlouho, dokud vám vaše vlastní řasa nevypadne. Běžně se chodí na doplnění cca po měsíci od první aplikace. Líčit se samozřejmě můžete tak, jak jste byly doposud zvyklé. Rozdíl je v odličovadlech a řasence. Nesmí se používat nic, co by bylo na mastném základu. V salonu vám prodají speciální řasenku, která řasy nalíčí, pročeše a neponičí. Nevhodné jsou zejména voděodolné řasenky. Voda jako taková nevadí, takže se nemusíte bát chodit třeba do bazénu. Ke snadnějšímu odličování můžete použít např. tyčinky do uší. Když dodržujete postup, se kterým vás pochopitelně odbornice po zákroku seznámí, vydrží řasy opravdu dlouho.
Praktické informace
 • První aplikace trvá cca 2 a půl hodiny a vydrží cca měsíc i déle
 • Doplnění je nutné cca po třech týdnech až měsíci a trvá 1 a půl hodiny
 • Řasy se odličují vodou
 • Umělé řasy nezatěžují oko ani vlastní řasy, jsou vyrobené z lehkého přírodního materiálu
 • Materiál i lepidlo jsou voděodolné, neomezují vás ani při sportu a relaxu, ale po aplikaci se nesmí 48 hodin do sauny ani bazénu, řasy se nesmí dostat do kontaktu s vodou
 • Používají se řasy o délce od 7 do 9 mm a mají navíc 3 různé síly
 • Barevná škála řas je pestrá - od černé přes hnědou, vínovou, sytě růžovou, starorůžovou, žlutou, zelenou, modrou a klasickou fialovou; lze zdobit i jednorázovými kamínky apod.
 • Umělých řas byste se neměla dotýkat jinak, než jemně speciálním kartáčkem, je zakázáno si mnout oči
 • Jestliže chcete umělé řasy odstranit, nechte to opět na odbornici, abyste si nevytrhala vlastní řasy

Kolik ta krása stojí?

Ceny nejsou zrovna lidové. Za krásu se zkrátka platí. Za první aplikaci zaplatíte od 4000 až do 10 000 korun, ale vyplatí se sledovat akce, na kterých ušetříte i tisíce korun. Proč takový rozdíl? Záleží samozřejmě na věhlasu salonu a také na materiálu, který používá. V navštíveném studiu to byla značka Jane Beauty, která patří k levnějším. Existuje však i dražší varianta. Rozdíl v kvalitě podle odbornice není. Samotné řasy nejsou drahé, nejdražší jsou přípravky, používané k odlíčení a při samotném lepení a samozřejmě mravenčí několikahodinová práce. Doplnění je mnohem méně finančně náročné. Stojí kolem 1000 až 2000 korun.
Co říct závěrem. Každá krása něco stojí, ale tahle je opravdu na první pohled vidět!

dietka na 7 dní

28. března 2010 v 8:11 | //Mi$$ Týnu$hka//

7 dní

Ovocnička

25. března 2010 v 8:10 | //Mi$$ Týnu$hka//
Je jednoduché zhubnout 2-3 kg za tři dny, pokud budete dodržovat jednoduchou dietu - jí se 5x denně, vždy porce ovoce, plus dvě porce mléčného výrobku denně. Jak na to?

Dieta

23. března 2010 v 8:10 | //Mi$$ Týnu$hka//
Když některé dívky chcou zhubnout co nejrychleji tak vždycky omezujou jídlo. Až budou jíst jen jedno jablko denně nebo už vůbec. CHYBA!!!! Zhubnout se dá rychle i bez hladovění. Jak? Takže nejprve budete každý den ráno cvičit aspoň 15minut. Jezte jen ovoce a zeleninu + polévky které pomáhají k hubnutí ovšem se podívejte na internet které jsou polévky k hubnutí nejlepší. Jezte 5x denně malilinkaté porce. Další den budete cvičit nejen ráno ale i večer. Pak další den si cvičení prodloužte.....třeba z 50 kliků na 100. Dohromady uděláte 200kliků za den. Ovšem nedělejte jen kliky. Od 17 hodin nic nejezte. Inspirovat se můžete:

Ráno: 2 pokrájená jablka + 2 velké sklenice vody
50 kliků + 50 dřepů + 50 sedolehů + 50 zaskočení panáka
Dopoledne: 5 jahod + 1 velká sklenice vody
Poledne: Polévka která je dobrá na hubnutí + 1 velká sklenice vody
Odpoledne: 2 jahody + 2 velké sklenice vody
Večer: 1 jablko + 1 velká sklenice vody

Ráno: 1 mandarinka + 2 velké sklenice vody
100 kliků + 100 dřepů + 100 sedolehů + 100 zaskočení panáka
Dopoledne: 1 jablko + 1 velká sklenice vody
Poledne: Polévka která je dobrá na hubnutí + 1 velká sklenice vody
Odpoledne: Půlku mandarinky + 2 velké sklenice vody
Večer: Půlku mandarinky + 1 velká sklenice vody
100 kliků + 100 dřepů + 100 sedolehů + 100 zaskočení panáka

Za týden se zvažte. Další dny si cvičení prodlužujte o 10. :o)
Jestli vám to nebude stačit a budete hubnout málo tak běžte 1x týdně plavat, 4x týdně bruslit na kolečkových, a víc omezit jídlo takže třeba z jedné mandarinky si dáte jenom půlku. :o) Pokud ještě stále nic, vynechejte večeři. PIJTE HODNĚ HODNĚ VODY!!!!!! Jestli pak už zhubnete potřebné kila nesmíte začít jíst jak předtím nebo kila naberete zpátky. Nejdříve musíte si dávat místo mandarinky jednu kostičku čokolády a uvidíte jak bude vaše váha na to reagovat. Postupem času si dávejte o jednu kostičku na víc ale pomalu!!!!! Ale doporučuju vám se stále řídit na ovoci, zelenině a polévkách. Nepřecpávejte se i když budete na oslavě. Pokud vám někdo dá na stůl pohár tak ho pomalu snězte a potom si už nic nedávejte.

Dieta krasobruslařek

20. března 2010 v 8:09 | //Mi$$ Týnu$hka//

Rosedaleova dieta – hubnutí bez

18. března 2010 v 8:13 | //Mi$$ Týnu$hka//

Co je to Rosedaleova dieta a jak funguje?

Obrazek

Čočková dieta

13. března 2010 v 8:12 | //Mi$$ Týnu$hka//
Uvařte si něco dobrého, co zároveň příznivě ovlivní vaši linii.
Čočka je lehce dostupná, zdravá - dodává tělu potřebné množství bílkovin, minerálních látek a stopových prvků a ještě skvěle pomáhá při hubnutí.

Dieta na míru

10. března 2010 v 8:12 | //Mi$$ Týnu$hka//
Ať už se chcete zbavit dvou, pěti nebo více kilogramů, s námi se vám to podaří.
Stačí, když se budete řídit naším třídenním plánem.

Za 3 dny 2,5 kg

8. března 2010 v 8:09 | //Mi$$ Týnu$hka//
Rychlá jogurtová

Letní diety podle hvězd

5. března 2010 v 8:08 | //Mi$$ Týnu$hka//

Jednoduchá dieta

3. března 2010 v 8:07 | //Mi$$ Týnu$hka//
Jednoduchá dieta

Sezónní dieta

2. března 2010 v 8:06 | //Mi$$ Týnu$hka//

Sezónní dieta - od jara až do zimy štíhlá

Jarní dieta

Nejdůležitější je pro naše tělo v jarním období vitamín C, který posiluje imunitní systém a přispívá k rychlejšímu spalování tuků, zároveň tak snadno předejdeme nepříjemné jarní únavě. Konzumujte potraviny s vyšším obsahem vlákniny, nenasycených mastných kyselin a kvalitních rostlinných bílkovin.
V období jara není dobré zatěžovat organismus hutnými a těžko stravitelnými jídly
. V jídelníčku by měly být převážně lehké a nízkotučné pokrmy jako kuřecí maso, ryby, luštěniny a zelenina. Pravidelný pitný režim podpořte bylinnými čaji.

Letní dieta

Tak a znova diety:-)

1. března 2010 v 8:06 | //Mi$$ Týnu$hka//
Doufám že jste po Vánocích kila schodily...ale ted musíte ete víc..pač budou prázky:-)...takže zas měsíc zdrávéhoo žití:-) aneb mšsíc dietních článků:D

Breussova dieta

28. prosince 2009 v 20:12 | //Mi$$ Týnu$hka//

Co je Breussova dieta?

Breussova dieta je očistná kúra organismu, která spočívá ve 40denním nahrazení veškerých pevných potravin (tj. v podstatě všech potravin) zeleninovými šťávami a bylinkovými čaji.

ananasova dieta

25. prosince 2009 v 20:11 | //Mi$$ Týnu$hka//

Chcete rychle zhubnout? Vyhlašte sólo pro ananas!


Tohle tropické ovoce vám nejen pomůže zhubnout, ale dodá tělu množství prospěšných látek. Ne nadarmo ananas získal dvě trefné přezdívky: sladká lékárna a přírodní anabolikum. Plod, původem z jižní Ameriky, určitě stojí za pozornost.
Ananas je ovoce bohaté na vitaminy, minerály a další důležité látky. Obsahuje například vitaminy skupiny B, vitamin C a betakaroten - provitamin vitaminu A, ze stopových prvků pak draslík, hořčík, vápník, zinek, železo, mangan, sodík, síru a fosfor.
Ananasová dieta

1. den

Snídaně (pokaždé stejná): ovocný salát - 100 g ananasu, 1 velká mandarinka, 1 středně velké jablko, 1 polévková lžíce pšeničných klíčků, 1 čajová lžička medu
Svačina (pokaždé stejná): 150 g ananasu nebo 1 kelímek bílého nízkokalorického jogurtu rozmíchejte s 1 polévkovou lžící ovesných vloček
Oběd: drůbeží pánev - 100 g kuřecích nebo krůtích prsíček bez kůže, 1 stonek pórku, 1 polévková lžíce rostlinného oleje, 100 g čerstvého ananasu, 100 g konzervovaných malých žampionů, 1 čajová lžička sójové omáčky, ½ salátové okurky, citronová šťáva, bylinky (petrželka, řeřicha, koriandr)
Večeře: salát devíti chutí - 60 g eidamu (max. 30 % tuku), ½ hlávky ledového salátu, 1 rajče (přibližně 100 g), 1 žlutá paprika (přibližně 100 g), 1 malá cibulka, 100 g ananasu, 1-2 čajové lžičky rostlinného oleje, citronová šťáva, bylinky (petrželka, řeřicha)

2. den

Oběd: sendvič Portoriko - 100 g libového zadního masa, 1 malá cibulka, 1 malý vaječný žloutek, 1 polévková lžíce nasekané petrželky, 1 čajová lžička rostlinného oleje, 2 tenké plátky ananasu (cca 150 g), 1 plátek toastového sýra light, 1 mletá paprika, sůl, bylinky
Večeře: garnátový koktejl - 1 list ledového salátu, ½ salátové okurky, 2 polévkové lžíce bílého jogurtu (2,5 % tuku), 1 čajová lžička majonézy light, 1 čajová lžička kečupu, pár kapek tabaska, 100 g garnátů (nebo vařené tresky), 150 g ananasu, bylinky (koriandr, kopr)

3. den

Oběd: vepřový řízek Panama - 30 g rýže, 120 g libové vepřové kýty (lze nahradit telecí kýtou, králičím, krůtím nebo kuřecím masem bez kůže), 1 polévková lžíce rostlinného oleje, 100 g čerstvého ananasu, citronová šťáva, bylinky, sůl
Večeře: ananasový tvaroh - 200 g netučného tvarohu, polévková lžíce minerální vody bez příchutě, 100 g ananasu, badyán, mletá skořice, polévková lžíce slunečnicových semínek (vcelku nebo mletých)

Atkinsonova dieta a spol.+ anketka

22. prosince 2009 v 20:10 | //Mi$$ Týnu$hka//
Americká herečka Renée Zelwegerová pro roli světoznámé bacule Brigit Jonesové musí neustále přibírat, ovšem daleko horší je pak nabytá kila zhubnout. Renée pro opětovné získání štíhlé figury volí vždycky Atkinsonovu dietu. Stejně tak ji celoživotně drží další celebrita, průsvitná Victoria Beckhamová. Právě na tuhle metodu hubnutí se podíváme ve třetím díle seriálu.
Redukční dieta doktora Roberta Atkinse drasticky omezuje spotřebu glycidů a vůbec nepočítá s kaloriemi. Není však původním vynálezem tohoto amerického kardiologa, který s ní na veřejnost přišel v roce 1972, ale anglického tesaře Williama Bentinga. Ten byl celý pěkně tlustý, při výšce 160 centimetrů vážil přes 90 kilo. Když mu bylo 66 let, vymyslel si (v roce 1866!) dietu "postavenou na hlavu".
Jedl jen slaninu, hovězí, skopové, ledvinky, ryby a zeleninu (s výjimkou brambor). Za půl roku shodil 23 kilo a svou váhu si udržoval až do 81 let, kdy zemřel. O své dietě publikoval brožurku Bentingova dieta, kterou tehdy odsoudili jednohlasně všichni lékaři ovšem až na Atkinsona, který ji o sto let později oprášil.
Dovolená jídla
(Bez ohledu na množství) Všechny druhy masa, drůbež, ryby, sardinky, uzené makrely, vajíčka, tvrdé nebo tučné sýry typu niva či camembert (nikdy však sýry smetanové nebo tavené), z uzenin pouze tučné salámy typu uherák, čabajka. Máslo a ostatní tuky bez omezení, k pití voda, neslazená minerálka, soda, šťáva z jednoho citronu denně. Salát (maximálně dva malé šálky denně) např. okurkový, celerový nebo zelný. Jako přísady je možné použít koření, houby, špenát, cibuli, vepřové škvarky strouhaný sýr.
Zakázaná jídla
Chléb, pečivo, kukuřice, moučná jídla, ovoce, mrkev, hrách, fazole, sladké kompoty, sirupy, zmrzlina, rýže, sušené ovoce, kečup, mléko, jogurt s ovocem. Alkohol je na začátku diety (alespoň první týden) zakázán, pak je povoleno suché bílé víno.
Příklad denního jídelníčku
Snídaně: káva se spoustou šlehačky, dvě volská oka se slaninou, 50 gramů ementálu a 50 gramů šunky
Oběd: půl grilovaného nebo pečeného kuřete s máslem, malý míchaný okurkový salát
Večeře: Pečená kachna nebo 250 gramový steak, káva (bez cukru!), 15 deka nivy
Svačiny: 200 gramů šunky nebo balení Hermelínu, dvacet deka anglické slaniny apod.
Slovo praktika
Je to úžasné, člověk vůbec nemá hlad a fakticky zhubne! Báječná dieta pro "masožravce"! V prvním týdnu si chcete dokázat, že je to naprostý nesmysl, že to fungovat nemůže a dáváte si co hrdlo ráčí. Kdy můžete v rámci diety zbaštit bez výčitek svědomí třeba celou husu? Pak vás to maso přestává bavit a začnete snít o kousku obyčejného chleba nebo o blbém jablku. Když vydržíte takových deset týdnů, zhubnete minimálně deset kilo, pak ale to pečivo nebo ovoce je třeba přidávat pomalu, jinak je tu jojo jak vyšité.
Slovo MUDr Františka Jiříka
"Tato dieta v podstatě naprosto odporuje fyzikálním zákonům, protože přesto, že člověk přijímá daleko více kalorií, hubne. Nastupuje totiž tělesná chemie. Při úplné absenci glycidů tělo okamžitě začne spalovat tukové rezervy, organismus si vytváří krevní cukr z bílkovin. Atkinsonova dieta naprosto odporuje pravidlům racionální výživy a může vyvolat překyselení organismu. Rozhodně bych doporučil brát vitamínové tablety a přidat navíc zvláště vitamín B. Při nedostatku vlákniny bude docházet k zácpě, takže jako doplněk by byla také na místě alespoň rozpustná vláknina z lékárny. Tato dieta je naprosto nevhodná u těch, kdo mají problémy s ledvinami, při onemocnění srdce a cév a pro cukrovkáře, léčené inzulínem."
Drby, úlety
Vrcholoví sportovci jak známo mají s váhou často problémy. Zápasníci sumo musejí baštit co se do nich vejde, skokani na lyžích nebo třeba umělecké gymnastky musejí být průsvitní. A co třeba takoví žokejové? To už je vůbec martyrium! Před závody často musejí zhubnout hodně rychle hodně kilo a tak přichází na řadu tzv. žokejská dieta.
1. a 2. den dva litry neslazeného čaje
3. den kilo strouhané mrkve
4. den kilo vařeného zadního hovězího
5. a 6. den dva litry mléka,
7. a 8. den osm vajec
9. den kilo hovězího
10. den kilo pomerančů
11. den dva litry suchého červeného vína. Každý den navíc dvě hodiny v sauně.
Za 11 dní se prý zhubne 11 kilo - a zešílí se ;o)).

Dieta modelek

20. prosince 2009 v 20:09 | //Mi$$ Týnu$hka//
Pochází totiž z Hollywoodu a je populární mezi modelkami, ale i známými osobnostmi, které potřebují v krátké době zhubnout. Spočívá jen v konzumaci určitého druhu a množství ovoce, které je bohaté na trávicí enzymy (aktivují metabolismus, čímž zvyšují spotřebu kalorií a k rychlejšímu spalování tuků).
Tato rychlá dieta se dodržuje se pouhé 3 dny a měla by vám, dopomoci shodit až
3 kilogramy. Díky správnému složení této diety je totiž organismus pročištěn od toxinů, což vede automaticky ke zlepšení schopnosti spalovat tuky.

Patří alkohol do dietního jídelníčku?

18. prosince 2009 v 20:07 | //Mi$$ Týnu$hka//


JellyMuffin.com - The place for profile layouts, flash generators, glitter graphics, backgrounds and codes
Alkohol patří pro mnoho z nás k potěšením, zpříjemňujícím náš život. Pokud si ho dopřáváme v rozumné míře, může být zdravou součástí zdravého životního stylu. Rozumné pití může prospívat zdraví. Přehnaná konzumace alkoholu může mít naprosto ničivé následky.
JellyMuffin.com - The place for profile layouts, flash generators, glitter graphics, backgrounds and codes
Proč se o alkoholu v redukčním jídelníčku tolik hovoří? Není alkohol srovnatelný s pitím jiných nápojů?
Rozhodneme-li se shodit nějaký ten přebytečný kilogram, je schopnost našeho těla spálit nějaký ten tuk naprosto rozhodující. Pokud tuk nemůže být spalován, tukové zásoby nemizí, ale začnou se kumulovat.
Je dobré pochopit, že náš organismus odbourává stravu a pití v určitém pořadí.Jelikož tělo nemá nevyužitý alkohol kam uskladnit, využije ho k tvorbě energie jako první.Jako druhé přijdou na řadu bílkoviny,za nimi sacharidy a nakonec tuky. To znamená, že alkohol brání tomu, aby tělo využilo tuk jako zdroj energie.

Existuí ještě další důvody pro to abyste konzumaci alkoholu v redukčním programu co nejvíce omezili.

 • Alkohol představuje významný zdroj tzv.prázdné energie jeden gram alkoholu obsahuje 27 kJ.
 • Alkohol nastartovává biochemické procesy, jež vedou ke stimulaci chuti a díky tomu je velice snadné se přejíst

Netvrdím, že se musíte stát abstinentem, abyste zhubli, ale omezení konzumace alkoholu v průběhu redukce váhy má pozitivní výhody při hubnutí i následném udržení váhy.

Ukázalo se, že rozumné pití alkoholu má i pozitivní účinky na zdraví.Denní příjem dvou deci červeného vína je spojován se sníženým rizikem srdečních onemocnění. Je to zřejmě z toho důvodu, že alkohol zvyšuje hladinu HDL (hodného) cholesterolu, což pomáhá odvést cholesterol z arterií do jater, která je odstraní. Také se zdá že omezuje tvorbu krevních sraženin.
Některé studie ukázali, že mírní pijáci vína jsou lépe chránění před úmrtím na srdeční choroby než mírní pijáci piva a tvrdého alkoholu.Může to být, ale také díky tomu, že ti kdo pijí víno méně kouří a jedí více ovoce a zeleniny, než ti co pijí pivo a tvrdý alkohol. Nicméně červené víno obsahuje určité látky (třísloviny), které majé výrazné antioxidační účinky.
Příklady energetické hodnoty alkoholických nápojů

nápojdruhmnožstvíenergie
vínobílé suché.....................2 dcl......... .
440 kJ

bíléšumivé...................2 dcl...........620 kJ

červené šumivé.............2 dcl.........820 kJ

červené nešumivé.........2 dcl.........600 kJ

portské........................2 dcl.........1340 kJ

Cinzano, Martini............2 dcl.........1200 kJ
Pivo
nealkoholické.................0,5l..........
400 kJ

10% světlé.......................0,5l...........
650 kJ

11% tmavé.......................0,5l...........1100 kJ

12% světlé........................0,5l...........700 kJ
DestilátyBaileys............................1 dcl...........2480 kJ

Becherovka.....................1 dcl...........1200 kJ

Griotka...........................1 dcl...........1200 kJ

Vaječný koňak.................1 dcl...........1400 kJ

Rum...............................1 dcl...........500 kJ

Vodka, fernet...................1 dcl...........500 kJ

Tequila...........................1 dcl..........879 kJ
JellyMuffin.com - The place for profile layouts, flash generators, glitter graphics, backgrounds and codes

Devět tipů jak nepřibírat o víkendu na váze

13. prosince 2009 v 20:07 | //Mi$$ Týnu$hka//


Dle mnoha výzkumů je při redukci váhy nepřítel číslo 1 právě víkend.

Dle výzkumníků z Washingtonské univerzity zveřejněné v časopise Obesity je největším nebezpečím při redukci váhy víkend. Přesto, že se po celý pracovní týden držíte přesně stanovených pravidel, jakmile v pátek odpoledne opouštíme pracoviště a je před námi víkend veškerá předsevzetí nás opouštějí. Potom přijde pondělí ráno a kalhoty cítíme o trochu víc a zdá se nám, že stupnice na váze není nějak ve své kondici. Dle výzkumů mezi dvěma tisíci hubnoucími lidmi bylo zjištěno, že tato sledovaná skupina přibrala v období tří měsíců, kdy držela dietu cca 8 kg zatímco v pracovních dnech dosáhla stejná skupina ve sledovaném období průměrného úbytku na váze deset kilogramů. To znamená průměrný účastník výzkumu zhubl celkově za tři měsíce o 2 kg, ale nebýt víkendů byla by situace podstatně jiná.
Neexistuje žádný jiný způsob jak se vyhnout přírůstku váhy o víkendu než důslednost. Je přeci škoda, aby úspěch, který jsme zaznamenali za pět dnů jsme za tak krátkou dobu zase ztratili.
Zde tedy uvádíme několik tipů jak si se zrádným víkendem poradit. Jedná se o úspěšné
zkušenosti klientů redukčního programu Centra Vitality, specialisty na zdravé hubnutí.
1. O víkendu se pravidelně zvažte. Každý den se zvažte -
Když vidíte, že jde váha nahoru jedná se o signál, že je třeba zvýšit fyzickou aktivitu nebo snížit příjem . Jedná se zpíše o psychologický moment, že si i během víkendu budete uvědomovat zkutečný příjem a případně se snadněji přinutíte k jedné procházce či vyjíždce na kole navíc.
2. Soustřeďte se na zdravou výživu . O víkendech máte pravděpodobně o něco více času, věnujte je svým koníčkům ne vaření složitých pokrmů. Při vaření používejte co nejčerstvější a třeba i nové potraviny, které byste rádi ochutnali. Sousřeďte se na luštěniny, ovoce, zeleninu, libové maso či ryby a udělejte si nový a pro vás zajímavý recept. Věnujte pozornost potravinám s vyšším obsahem vlákniny a vědomně je přidejte do svého jídelníčku.
3. Plánujte dopředu. Máte-li namířeno na party nebo na večeři, jezte přes den méně než si Vaše tělo žádá. Chystáte-li se na delší výlet , zabalte si zdravé pamlsky
na oběd s sebou nebo plánujete-li oběd v restauraci dejte si k svačinu bohatou na bílkoviny nejlépe proteinovou tyčinku. Zasytí Vás na dlouhou dobu a v poledne budete lépe ovládat svůj hlad.
4. Buďte fyzicky aktivní. Namísto trávení dobrého oběda na pohovce, využijte tuto zažívací hodinku na malou procházku či projížďku na kole, zahrajte si tenis . Dokonce i nákupy v obchoďáku můžeme hodnotit jako výkon. Noste u sebe pravidelně krokoměr a kontrolujte si množství kroků za den. Nikdo od vás nečeká světové rekordy jen vy sami uvidíte jak jste tento den fyzicky aktivní.
5. Jezte s rozumem. Nesnažte se přijít do restaurace hladoví. Dvacet minut před návštěvou restaurace se snažte něco malého zkonzumovat. Buťe na tuto svačinu připrvení. Na jídelním lístku si potom vyberete jídlo podle toho co Vám poradí rozum sytý, ne rozum vyhladovělý.Zkuste posvačit polévku, kterou následně vynecháte v restauraci nebo například ovoce se sýrem či šunkou. V restauraci se následně snažte vynechat smetanové omáčky či maso připravované v pekáči.
6. Začněte den zdravou snídaní. Kdy jindy byste si měli udělat krásnou a zdravou snídani než o víkendu. Udělejte sobě I své rodině netradiční snídani, tak abyste si na ní prostě pochutnali. Snězte ji v klidu a pokud je to možné nikam nespěche. Zkuste udělat snídani tak, aby byla barevně co nejbohatší. Zdravá snídaně Vás správně nastartuje do celého dne.
7. Myslete na svou váhu. Soustřeďte se na své cíle, úbytek na váze mějte v paměti také o víkendech. Je přeci škoda veškerou tvrdou práci během pracovního týdne o víkendu promarnit. Příležitostná lahůdka je jistě naprosto v pořádku, nestresujte se z tohoto " prohřešku" a pokud si tuto lahůdku dopřejete pořádně si ji užijte. Věnujte však pozornost množství. Jste-li na večírku či na návštěvě věnujte více času konverzaci, než konzumaci.
8. Pozor na kalorie v nápojích. Kalorie z alkoholu, limonádádch, ovocných šťávách umí rychle přidat našemu tělu několik stovek alorií navíc. Alkohol také většinou snižuje naši ostražitost jíst s rozumem. Kalorie přijaté z nápojů by měly tvořit komparz v celkovém množství přijaté energie, myslete na to. Dva vinné střiky jsou lepší než dvě sklenky vína, jedna sklenka je lepší než dvě. Malé pivo je lepší než velké atd.
9. Jezte více jídla doma. Jíte-li mimo domov je těžší udržet množsví přijaté energie pod kontrolou. Jedna studie ukázala, že lidé, kteří jedli 13 krát za měsíc
mimo domov přijali o 32% více kalorií než lidé, kteří jedli mimo domov jednou týdně.Jídla připravovaná v restauraci, bývají zpravidla větší, než ta, která si připravujete doma. Jídlo v restauraci by zkrátka mělo zasitit i stokilového kopáče, který vydá za den jistě mnohem více energie než většina z nás.

Středomořská dieta

12. prosince 2009 v 20:12 | //Mi$$ Týnu$hka//
Chcete si dopřávat jídla podle chuti a zároveň udělat něco pro svou linii? Pak se zaměřte na středomořskou kuchyni, která je bohatá na ryby, křupavou zeleninu, čerstvé bylinky a olivový olej. Jídla z těchto potravin jsou velmi chutná, obsahují málo tuků a zároveň hodně bílkovin - což je ideální kombinace pro hubnutí!
Přehled základních potravin, ze kterých si sestavíte jídelníček:
OVOCE zlikviduje tukové polštářky
Řekové jsou v Evropě mistry v konzumaci ovoce. Snědí ho 4x více než v severských zemích. Zásobují díky tomu tělo vitaminem C, který aktivuje látkovou výměnu, má příznivý vliv na stavbu tkání, kostí a zubů. Proto se ovoci nevyhýbejte a zásobujte tělo vitaminy. Nejvíce jich najdete v jablkách, hroznovém vínu, jahodách, kiwi. Ovoce jezte během celého dne, aby organismus dostával vitaminy v menších dávkách a mohl je využívat naplno.
Mladá díky OLIVOVÉMU OLEJI
Omezte přísun takových tuků živočišného původu, jako jsou máslo a smetana, a nahraďte je olivovým olejem, který posiluje srdce a obsahuje vitamin E. Předchází chorobám srdce a cév, snižuje krevní tlak a prospívá také pleti. Kromě toho olivový olej povzbudí i trávení a je zdrojem nenasycených mastných kyselin. Denně byste měla sníst 2 polévkové lžíce olivového oleje.

Racionální dieta

9. prosince 2009 v 20:06 | //Mi$$ Týnu$hka//


Ano, je poněkud provokativní takhle před Vánoci vám se nenápadně-nápadně podstrkovat diety. Ale co, alespoň budeme mít na paměti, že cokoliv do sebe o Vánocích "naplácáme", budeme muset po svátcích tvrdě oddřít. Otázka je, jestli nám to vůbec vadí ...Tato dieta je složena velmi pečlivě a rozmanitě. Nevynechává žádné živiny a přimo do "vzorového jídelníčku" zařazuje denně 30 minut pohybu. Což hodnotím skutečně velmi pozitivně. V naší sbírce diet určitě zaujme jedno z čelních míst.

PONDĚLÍ

Snídaně

Grapedžus 100%, 2 dcl
1 krajíček žitného chleba s Florou light
ananas, zelený čaj

Svačina

1 jablko nebo 1 hruška nebo 2 kiwi nebo 1 mango (ne citrusy)
nebo 1 okurka salátovka nebo 1 paprika

Oběd

1 krajíček žitného chleba s trojúhelníčkem Maratonce Linie
1 salátová okurka nebo 1 červená paprika , zelený čaj

Svačina

Bílý jogurt Vitalinea, zelený čaj

Večeře

5 dkg krůtích nudliček rychle opéct na oleji, zakapat sojovou omáčkou Tamari (nemá v sobě pšenici, ale pouze čistou soju - obchod se zdravou výživou), nechat z části okapat, na té samé pánvi naprudko orestovat zelené mražené fazolové lusky (30 dkg)
5 dkg rýže - všechno smíchat

II. večeře

Mrkvový salát (20 dkg mrkve nastrouhat na hrubší nudličky , zamíchat se slunečnicovými semínky a zakapat olivovým olejem Extra Virgin)

Večerní procházka rychlejším tempem - 30 minut (nebo časově odpovídající pohyb) nebo 3 hodina posilovny nebo 30 minut šlapání na rotopedu

ÚTERÝ


Snídaně

Grapedžus 100%, 2 dcl
1 krajíček žitného chleba s Florou light
60 g sýr nízkotučný tavený (Maratonec, Fit apod. - max. 30 % tuku) ananas, zelený čaj

Svačina

1 ks ovoce nebo zeleniny, 10 jader lískových oříšků nebo mandlí

Oběd

1 krajíček žitného chleba s Florou light
Sýr Cottage - kelímek nebo vanička
mezi to vložit na půlky rozkrojenou zelenou papriku

Svačina
Jogurt Vitalinea bílý
3 lžíce špaldových lupínků
jablko, 2 lžíce medu
- všechno smíchat, zelený čaj

Večeře
Budapeštská pomazánka 10 dkg
1 sojový rohlík nebo 1 krajíček chleba

II. večeře

1 velký grapefruit

30 minut rychlé večerní nebo odpolední procházky
30 minut šlapání na rotopedu

STŘEDA

Snídaně
Grapedžus 100% 2 dcl
Vitalinea bílá
3 lžíce špaldových lupínků
ananas, 3 lžíce medu - zamíchat,
zelený čaj

Svačina

1 kus ovoce nebo zeleniny, 10 ks lískových oříšků nebo mandlí

Oběd
10 dkg taveného sýru (Maratonec, Fit apod.)
1 krajíc chleba nebo 1 sojový rohlík
červená paprika

Svačina
Velkou mísu zeleninového salátu (hlávkový salát nebo rajčata s okurkou a paprikou) zakápnout olivovým olejem

Večeře
Naprudko opečená aljašská treska (15 dkg)
Brambory 10 dkg
1 salátové okurky

II. večeře

Mrkvový salát - libovolné množství (viz nahoře)
Grapefruit

30 minut rychlé chůze nebo časově odpovídající pohyb
30 minut šlapání na rotopedu

ČTVRTEK

Snídaně
Grapedžus 100% 2 dcl
Vitalinea bílý
ananas
Špaldové lupínky 3 lžíce, 2 lžíce medu - zamíchat
zelený čaj

Svačina
1 kus ovoce nebo zeleniny

Oběd
1 krajíc chleba žitného
60 g taveného sýru nízkotučného
mezi to 1 paprika červená

Svačina
Mrkvový salát (viz výše), zelený čaj

Večeře
Orestované fazolové lusky 30 dkg
1 volské oko

II. večeře
1 velký grapefruit

30 minut večerní nebo odpolední rychlé chůze 15 minut šlapání na rotopedu

PÁTEK

Snídaně

Grapedžus 100%, 2 dcl
1 volské oko
1 krajíc chleba žitného
Paprika zelená, zelený čaj

Svačina
1 kus ovoce nebo zeleniny, 10 jader lískových oříšků nebo mandlí

Oběd

1 bílý jogurt Vitalinea
3 lžíce špaldových lupínků
ananas
2 lžíce medu

Svačina

Mrkvový salát, zelený čaj

Večeře

Kuřecí prsa na nudličky orestovat zprudka 5 dkg
Rýže vařená 5 dkg
Hlávkový salát -libovolné množství- jen zakápnout olivovým olejem

II. večeře
1 velký grapefruit

30 minut rychlé chůze nebo odpovídající pohyb 30 minut šlapání na rotopedu

SOBOTA

Snídaně
Grapedžus 100%, 2 dcl
Hemenex z jednoho vajíčka a 3 dkg kuřecí šunky
1 krajíc žitného chleba, zelený čaj

Svačina
1 kus ovoce nebo zeleniny, 10 jader lískových oříšků nebo mandlí

Oběd

Pečené kuře 1
Rýžové silné nudle (10 dkg)
Míchaný salát -libovolné množství

Svačina

Mrkvový salát, zelený čaj

Večeře

Sardinková pomazánka(sardinky našlehat s pomazánkovým máslem) - 10 dkg
1 krajíc žitného chleba nebo sojový rohlík
Paprika červená

II. večeře
Jablko 1 kus
Hodinu rychlejší nebo rychlé chůze nebo odpovídajícího pohybu

NEDĚLE

Snídaně
Grapedžus 100%, 2 dcl
Vitalinea bílý
ananas, špaldové lupínky, 2 lžíce medu - vše zamíchat a nechat 5 minut stát
zelený čaj

Svačina
1 kus ovoce nebo zeleniny

Oběd
Spagety vařené (20 dkg) , zakápnout olivovým olejem a posypat bazalkou nebo oreganem
Míchaný salát

Svačina
Mrkvový salát, zelený čaj

Večeře
1 krajíc žitného chleba s Florou light
3 dkg krůtí šunky
Zelená paprika

II. večeře
1 velký grapefruit

30 minut rychlé chůze nebo odpovídajícího pohybu 30 minut šlapání na rotopedu

Banánová dieta v Japonsku vyprazdňuje regály obchodů

5. prosince 2009 v 20:05 | //Mi$$ Týnu$hka//
Fumiko Satake, 29-letá žena z Tokia, koupila v supermarketu v centru města trs zelených banánů. Ne však proto, že by milovala nezralé banány, ale proto, že to bylo to jediné, co z banánů dostala.
"Do obchodu jsem dnes zašla právě kvůli banánům," povzdychla si Satake. "A skoro žádné tam už nebyly. Takto to v obchodech vypadá už několik měsíců.
Banány jsou už dlouho oblíbeným ovocem mnoha Japonců. V roce 2007 bylo v Japonsku zkonzumovaných 970 000 tun banánů. Ale když se krajinou začala valit nová dieta, způsobila náhlý nárůst spotřeby a zároveň nedostatek banánů v obchodech.
"Můj manžel začal s ranní banánovou dietou před pár měsíci a zhubl 2,7 kg," říká Satake. Za posledních šest měsíců se ranní banánová dieta objevila v několika televizních programech. V jednom z nich,uvedla
jistá japonská zpěvačka , že za půldruhého měsíce banánové diety zhubla téměř 7 kg.

Základní pokyny jsou jednoduché.
 • Ráno smíte sníst tolik banánů, kolik chcete a zapíjet je můžete vodou pokojové teploty.
 • Můžete si dopřát běžný oběd a večeři, ale po osmé večer už nejezte.
 • Zároveň se pokuste jít spát před půlnocí.
 • Mezi jednotlivými jídly si můžete dopřát drobné občerstvení (ale ne hned po hlavním jídle)
 • a můžete konzumovat také alkohol, samozřejmě s mírou.
"Nikdy jsem si nemyslel, že můj návod zveřejněný na internetu může ovlivnit životy tolika lidí," říká Hitoshi Watanabe 31-letý bývalý zaměstnanec tiskárny v Tokiu.
Watanabemu se pomocí této diety, kterou pro něho navrhla jeho žena Sumiko, podařilo zhubnout 17,2 kg.

Dieta, se kterou se žije lehce
Sumiko, 31-letá farmaceutka, vystudovala preventivní medicínu a tuto metodu sestavila pro svého tehdy ještě přítele.
"Já jsem chtěl jen něco, co by mě neotravovalo," říká Watanabe. "Banány jsou bohaté na vitamíny a minerály, a přitom mají málo kalorií. Zároveň mají schopnost zabraňovat hromadění kyselin. Jsou cenově dostupné a prakticky vždy po ruce. Navíc k jejich konzumaci nepotřebujete příbor. Je to tak nenáročné, že jsem, se rozhodl vyzkoušet to."
Watanabe shodil první měsíc 1,8 kg a podobně hubl každý následující měsíc, až celkově zhubl o 17,2 kg za méně než rok.
"Ani jsem netušil, že hubnutí může být tak jednoduché," říká Watanabe. "Proto jsem se rozhodl podělit se o svůj úspěch ."
Watanabe zveřejnil informaci o banánové dietě na , najrozsáhlejší internetové sociální síti v Japonsku, ke které mají registrovaní uživatelé přístup prostřednictvím svých počítačů, nebo mobilních telefonů. "Nevěděl jsem, že to zaujme tolik lidí. Odezva byla prostě ohromující."
Watanabe celkem určitě neměl v úmyslu způsobit nedostatek banánů v celém Japonsku, avšak právě to se událo.
Akihiro Takenaka, manažer potravin Tokijského supermarketu Ozeki, uvedl, že poptávka po banánech je nadále vysoká a dodavatelé prostě nestíhají obchody zásobovat.
"Pracuji v této oblasti už téměř 20 let, ale s tímto jsem se ještě nesetkal," říká Takenaka. "Obyčejně objednáváme 15 přepravek banánů denně, ale v posledních měsících jsme nebyli schopni toto množství zabezpečit. Když dostaneme pět přepravek, jsme rádi."
Hiromi Otaki ze společnosti Dole Japan Co., která je největším dovozcem banánů v Japonsku, uvedl, že společnost zvýšila za poslední měsíce dovoz o 25 až 27 procent.
"Léto a zima nebývají pro prodej banánů příznivé," říká Otaki. "Pro nás bývalo těžké především léto, ale tohle léto bylo naprosto neuvěřitelné."

Ranní banánová dieta dosáhla status masového šílenství
Japonsko má už svojí dávku trendových diet za sebou, a to počínajíc jablky, přes kakao až po kysané zelí. Když se totiž určitého produktu chytí média, Japonci hned běží do obchodů a vyprazdňují regály. Co však banánovou dietu odlišuje od těch ostatních, je její dlouhé trvání.
"Toto šílenství začalo začátkem tohoto roku a vyvrcholilo v léte až na podzim," tvrdí Miwa Tamura,
odborník v oblasti výživy. "Mnoho lidí tuto dietu ještě stále drží."
Na Watanabeho stránku sa přihlásilo zhruba 2 400 000 ľidí. Mnozí z nich si vedou na stránce denníky dokumentující jejich hubnutí.
"Jeden z mužů do denníku přispívá 700 dní," říká Watanabe. "Zhubl již zhruba 19 kg."
Watanabe lidem doporučuje hubnout společně s přítelem, aby si navzájem pomáhali sledovat svoje pokroky.
"Mně pomáhala manželka, ale hubnout osamotě nemusí být nepříjemné," tvrdí Watanabe. "Proto radím zapisovat si svojí váhu a dělit se o svoje úspěchy s ostatními."
Úbytek na hmotnosti ale nebyl Watanabeho jediným úspěchem. Metoda banánové diety se stala natolik oblíbenou, že Watanabe dostal několik nabídek na napsaní knihy. Jen tento rok se prodalo přes 900 000 kopií řtyř vyšlých publikací.
I když Watanabe doufá, že banánová dieta dokáže změnit životy ostatních podobně, jako se to stalo jemu, zároveň varuje, že samotná konzumace banánů nepovede automaticky k úbytku na hmotnosti.
"Lidé mají tendenci zaměřovat se jen na banány a zapomínají přitom na ostatní věci, které uvádím. Mám na mysli dojedení večere před osmou, nebo uložení se k spánku před půlnocí," říká Watanabe. "Tyo kroky však napomáhají relaxacii vašeho těla a mysli, což je při dosahování ideální hmotnosti také důležité. Musíte si vytvořit prostředí, ve kterém vaše tělo a mysl odbourají stres. Snižování hmotnosti zároveň znamená snižování stresu. Banány nejsou zázračným proutkem, ale mohou vám pomoci. U mě
to zabralo." Říká Wantabe.

Reakce Centra Vitality - www.centrumvitality.cz

- Tato dieta může opravdu pomoci hlavně lidem, kteří nejsou zvyklí snídat. Vhodně zvolená snídaně je jedním ze základních předpokladů úspěšné redukce váhy.Díky ranní snídani dodáte tělu energii na celý den . Díky dobré snídani, nebudete večer trpět syndromem ledničkového luxu. Opravdu to funguje.

- Pro ty z nás, kteří jsou zvyklí snídat tato dieta, nemá žádný význam. Snad jen to, že díky nutričnímu složení banánu zkonzumujeme nezanedbatelné množství vlákniny, vitamínů a minerálních látek.

- V článku si všimněte i dalších aspektů jako je nejíst po dvacáté hodině. Toto pravidlo není úplně štastně zvolené, přesto je důležité. Spíše bych jej zformuloval takto. Nejezte cca tři hodiny před uložením ke spánku. Pokud uleháte kolem deváté, večeře v osm hodin není opravdu ideální. Pokud uleháte kolem jedné v noci, tak o půlnoci zešílite hlady a přejíte se.

- Kvalitní spánek pomáhá při redukci váhy. Ano toto je velmi důležitá věta. Umožníme-li tělu odpočinout si a na cca 8 hodin úplně vypnout, rozhodně nám to pomůže zejména po mentální stránce zvládat více jakýchkoli stresových situací, včetně přejídání se. Navíc tím, že osm hodin spíme máme záruku, že těchto osm hodin nic nejíme.

- Proč zrovna banány? Banány jsou v podstatě koncentrovaným multivitamínem. Obsahují široké spektrum vitamínů a minerálních látek. Navíc obsahují nezanedbatelné množství vlákniny a to jak rozpustné tak nerozpustné. Jak v článku bylo řečeno, dají se jít kdykoli, aniž bychom se na jídlo museli speciálně připravovat. Problémem banánů může být to, že nerostou v našich klimatických podmínkách. Trhají se ještě nezralé a dozrávají cestou. Jsou k nám přepravovány v plastových pytlích, které mohou způsobit hnilobu.

Dopis od ANY !!! anbe tak daleko nikdy nezajděte!

9. října 2009 v 17:47 | Teena
Dovol mi představit se. Jmenuji se, nebo jak mě nazývají lékaři a jiní, Anorexia. Moje celé jméno zní Anorexia Nervosa, ale můžeš mi říkat Ana. Myslím, že se můžeme stát dobrými partnery. V blízké budoucnosti do tebe budu investovat hodně svého času a totéž očekávám od tebe.

Jak začít s běháním :o)

9. října 2009 v 17:37 | Teena
Běhání je ideální sport, kromě investice do kvalitních bot nic nestojí, prospívá zdraví a navíc se žádným jiným sportem nespálí tolik kalorií v tak krátkém čase. Nevhodné je pro lidi, kteří mají problémy s klouby nebo větší nadváhu. Abyste během hubla, musíte zvládnout aspoň 20 minut.
Než začnete běhat, musíte vědět:
1) Běžte vždy takovým krokem, abyste byli schopni mluvit
2) Běhejte alespoň třikrát týdně
3) Před během i po něm se pořádně protáhněte
4) Kupte si opravdu kvalitní boty určené přímo na jogging
1. TÝDEN:
2 minuty běh
2 minuty rychlá chůze
2 minuty běh
2 minuty rychlá chůze
2 minuty běh
2 minuty rychlá chůze
2 minuty běh
2 minuty rychlá chůze
2 minuty běh
2 minuty rychlá chůze
2 minuty běh
2 minuty rychlá chůze
2 minuty běh
Celkem denně poběžíte 14 minut
2. TÝDEN
4 minuty běh
2 minuty rychlá chůze
4 minuty běh
2 minuty rychlá chůze
4 minuty běh
2 minuty rychlá chůze
4 minuty běh
2 minuty rychlá chůze
3 minuty běh
Celkem denně poběžíte 19 minut
3. TÝDEN
1. den:
6 minut běh
1 minuta rychlá chůze
6 minut běh
1 minuta rychlá chůze
6 minut běh
1 minuta rychlá chůze
6 minut běh
Celkem poběžíte 24 minut
2. den:
8 minut běh
1 minuta rychlá chůze
8 minut běh
1 minuta rychlá chůze
8 minut běh
Celkem poběžíte 24 minut
3. den
10 minut běh
1 minuta rychlá chůze
10 minut běh
1 minuta rychlá chůze
10 minut běh
poběžíte 30 minut
4. TÝDEN
1. + 2. den:
15 minut běh
1 minuta rychlá chůze
15 minut běh
3. den:
30 minut běh
Celkem denně poběžíte 30 minut

jak zbalit kluka snů pro vtipálky

31. července 2009 v 9:21 | _TyNuShKa_
Flirtovací techniky pro vtipálky

……úsměv je tím nejlepším začátkem přátelství.
-Řekni mi svoje jméno,a já ti prozradím,jak se jmenuješ.
-Znáš tenhle vtip...
-Proběhneš kolem něj,kousek za ním se otočíš a řekneš: Sorry,ale nesáhl jsi mi právě teď na
zadek? Ne? Ach jo...to je škoda!
-Nemáš náhodou doma shaker na koktejly?Ráda bych se k tobě totiž pozvala na drink!
-Tebe znám ze slovníku.Našla jsem tě u významu "Luxusní Týpek!"
-Dej mi na výběr ze tří jídel, a já ti řeknu, co jsi jedl minulou sobotu.
-Neviděla jsem tě náhodou ve filmu Matrix? A vůbec,jak se má Neo?
-Omlouvám se,ale na jakou z mých hlášek bys odpověděl ANO?
-Když bych tě sledovala cestou domů,zapamatoval by sis mě?
-Jé, podívej se na tvůj nos! (On se tě zeptá,co něm má?) A ty mu odpovíš: Podobný je mému dost.
-Co máš vlastně v plánu na zbytek měsíce?
-Umíš jíst? A umíš chodit? Tak pojď jíst!
-Můžu tě na něco upozornit? (A na co? zeptá se tě.) No přece na mě.
-Právě píšu telefonní seznam.Mohl bys mi říct svoje číslo?
-Podívej se a nahlas mu řekni: Ano ráda.On se tě zeptá: A co? A ty odpovíš: Vždyť ses mě ptal, jestli s tebou budu chodit.

Jezte mladě!!

20. července 2009 v 11:47 | Klárka

Jezte mladě! Zapomeňte na diety. Poradíme vám, co jíst, abyste byla dlouho krásná. Máme pro vás jednoduchý návod o deseti bodech. Z působ, jakým se stravujete, je velmi důležitý k uchování zdraví a mládí vašich buněk. Kdo je jejich nepřítelem? Především volné radikály, sloučeniny kyslíku, které poškozují buněčný aparát. Vznikají pokaždé, je-li organismus napaden - ať už znečištěným ovzduším, viry nebo mikroby, přílišným horkem nebo zimou. Vhodná strava ale může jejich tvorbu omezit a zároveň posílit váš imunitní systém. Pokud vás zajímá, z čeho by se měla skládat, inspirujte se.

1/ Zobejte červené ovoce

Červené ovoce je skvělou léčebnou kúrou, a to jak čerstvé, tak zmražené nebo konzervované (ovšem bez přidaného cukru). Obsahuje totiž ty nejmocnější z antioxidantů, které pomáhají předcházet buněčným změnám zapříčiněným věkem.
Nejlepší antioxidační schopnosti přitom mají borůvky, ostružiny, jahody a maliny, těsně za nimi následují švestky, červené hrozny a červená jablka (se slupkou), pomeranče a třešně.
Stejné antioxidanty obsahují i některé druhy zeleniny. Chroupejte proto hlavně kadeřavou kapustu, špenát, brokolici, červenou papriku, lilek nebo rajčata.

2/ Uvařte si čaj

Tento nápoj vás ochrání před obezitou a cukrovkou, které proces stárnutí urychlují. Je bohatý na flavonoidy a polyfenoly (látky patřící mezi antioxidanty), díky čemuž reguluje hladinu inzulinu, napomáhá k lepšímu využití cukru (namísto jeho ukládání) a chrání svalovou tkáň. Studie prokázaly i jeho hydratační a posilující účinky na kožní buňky: toho dosáhnete pitím čtyř až šesti šálků denně. Tyto účinky jsou nejvýraznější u čaje z čerstvě umleté skořice.

3/ Okořeňte si život

Skořice je vhodná nejen k posílení kožních buněk. Studie prokázaly, že gram (asi polovina lžičky) tohoto zázračného koření denně dokáže již po dvaceti dnech snížit hladinu cholesterolu o čtvrtinu. Kromě toho zrychluje metabolismus, a tím odbourávání tuků a cukrů. Odborníci se teď chystají zkoumat i její účinky na kvalitu vlasů. Vedle skořice jsou v současné době pod mikroskopy i hřebíček, bobkový list, šafrán, zázvor nebo česnek, které také mají antioxidační účinky.

4/ Mořské ryby třikrát týdně

Sleď, makrela, sardinka, losos, mořský pstruh, mořský okoun a další mořské ryby obsahují nenasycené mastné kyseliny, z nichž nejznámější jsou omega-3 a 6. Ty mají výrazný vliv na uspořádání kožní rohovité vrstvy. Jakmile tyto kyseliny chybějí, kůže tímto nedostatkem trpí jako první. Pravidelná a častá konzumace ryb navíc logicky vede ke snížení konzumace červeného masa, které je bohaté na tuky a zvyšuje riziko onemocnění srdce a cév.

5/ Jezte častěji tmavý chléb a ústřice

Tyto dvě potraviny se k sobě navzájem hodí nejen svou chutí, ale i složením - jsou bohaté na zinek a selen, které posilují obranyschopnost buněk. Zinek chrání i nehty a vlasy, selen má navíc zpomaluje oxidaci buněk a pománá vylučování toxinů - škodlivých sloučenin, které vznikají, když se organismus snaží odbourávat léky, nečistoty ze vzduchu nebo tabák.

6/ Dopřejte si jogurty

Teprve nedávno bylo zjištěno, že probiotické kultury obsažené v některých jogurtech pomáhají udržovat střevní mikroflóru, jež nás chrání před nemocemi. Vybírejte si proto takové mléčné výrobky, na jejichž etiketě naleznete zmínku o obsahu L. acidophilus, L. casei, L. rhamnosus…

7/ Pijte litry vody

Voda je doslova základním produktem proti stárnutí. Díky ní totiž fungují ledviny, velký filtr lidského organismu. Denně je třeba vypít nejméně jeden a půl litru vody. A nejméně dva, pokud venkovní teplota sahá k tropické třicítce.

8/ Mlsejte čokoládu

Hořká čokoláda obsahuje antioxidanty a také hořčík. Ten působí proti stresu, a tím nepřímo i proti stárnutí pokožky.

9/ Vařte si obilniny

Obilniny a luštěniny dodávají tělu antioxidační vitaminy B a E, vápník, fosfor a selen. Navíc mají nízký glykemický index, lépe zasytí, a tím bojují proti nadváze, která stárnutí urychluje. Zkuste například oves, proso nebo špaldu. Z těch obvyklejších si pravidelně dopřávejte neloupanou rýži, kuskus a fazole (červené, zelené a bílé).

10/ Vynechte...

Největším nepříte lem mladého organismu je tabák. Pokud chcete začít bojovat proti stárnutí, přestaňte kouřit. Cigarety jsou nejen zdrojem volných radikálů, ale také ničí zásoby antioxidačních vitaminů B a C. Hned po tabáku škodí nejvíc limonády a džusy s obsahem přidaného cukru. Ty jsou přímo nástroji na chrlení volných radikálů.


Kofein?

20. července 2009 v 11:44 | KlárkaCo je v normálu?

"Doporučená denní dávka je 200 miligramů kofeinu, to jsou asi 2 šálky turecké kávy," říká internistka MUDr. Kateřina Cajthamlová. Přičemž menší množství kofeinu obsahuje stejné množství kávy překapávané nebo espressa. Míra, se kterou kávu pijete, také ovlivňuje vaši citlivost na kofein, protože si na něj můžete vybudovat odolnost. Tělo se přizpůsobí vámi konzumovanému množství. Kdo se s kofeinem dostane do kontaktu poprvé, cítí daleko silnější účinky než ten, jenž si dává posledních deset let pět hrnků kávy denně. Během let tak můžete potřebovat větší množství kofeinu než na začátku.
Skutečností také je, že někteří lidé se mohou cítit dobře při 400 miligramech kofeinu denně, zatímco druzí pociťují nepříznivé příznaky při daleko menší dávce. Vysvětlením může být to, že někteří jedinci mohou metabolizovat kofein desetkrát rychleji než ostatní, což znamená například to, že pořádný turek, který na někoho nemá příliš efekt, může jiného držet nabuzeného několik hodin.
Jak tedy poznáme, že dostáváme do těla kofein v takovém množství, které nám nemůže uškodit? "Netrpíte-li potížemi jako bušením srdce, nezrychluje se vám tep, dobře spíte, nemáte úzkostné stavy, problémy se žaludkem a při jeho vynechání se neobjeví abstinenční příznaky, pak je to v pořádku," říká lékařka. Stejně tak je při výskytu třasu, neklidu, neschopnosti spát či rozbušeného srdce evidentní, že byla hranice únosné míry překročena.

Zápory kofeinu

Větší porce kofeinu může způsobit dehydrataci, úzkost, vysoký krevní tlak… "Kávu by neměli pít lidé s vysokou tepovou frekvencí, poruchami srdečního rytmu, epileptici, lidé s onemocněním trávicího traktu, ledvin, dále lidé úzkostní a nespavci," vyjmenovává MUDr. Cajthamlová.
"Kofeinismus patří mezi nejrozšířenější druhy závislostí, které známe. V některých zemích je tak rozšířen, že bychom mohli mluvit o celonárodní toxikomanii," říkají v knize Drogy a společnost A. Janík a K. Dušek. Třeba v USA si bez řádné dávky kofeinu nedokáže svůj den představit 90 % lidí.
V České republice nepatří káva k hlavním nápojům (i když její spotřeba stále stoupá). Na jednu osobu ale i tak připadne docela slušné množství kávy ročně - skoro 4 kg (včetně kojenců).

Strašák - kofeinový absťák

Vynechat svou pravidelnou denní dávku kofeinu nemusí být nepříjemné jenom kvůli pocitu únavy a pomalosti. "Vzhledem k tomu, že kofein udržuje cévy přivádějící krev do mozku pod stálým napětím a zatažené, nedáme-li si pravidelný šálek kávičky, cévy povolí a přivádějí do mozku mnohem větší množství krve. To se projeví pulzující bolestí hlavy," říká MUDr. Bláha. Po vynechání dávky kofeinu při dlouhodobém užívání se mohou objevit také pocity úzkosti, bušení srdce, neklid, nespavost, závratě, třes rukou nebo celého těla…

Odvykačka

Jak na tom tedy jste? Poslouchejte své tělo. A pokud máte pocit, že vám káva neprospívá, zkuste s ní přestat. Nemělo by to být tak složité. Výzkum amerických vědců prokázal, že pokud si je člověk jistý, že mu káva škodí, přestane ji pít bez problému. Doporučuje se však snižovat dávky po týdnu, aby se eliminovaly případné abstinenční příznaky. Ale i když se dostaví, zmizí prý nejpozději do týdne.

Prospěšnost kofeinu

Na druhé straně káva může být lidskému organismu i prospěšná. "Pomoci může lidem, kteří mají zácpu, jsou spaví, mají nízký tlak a nízkou kyselost žaludku," dodává MUDr. Cajthamlová. Vědci z Harvardské univerzity také zjistili, že kofein pomáhá snižovat výskyt žlučových kamenů, působí příznivě na játra, prohlubuje dýchání a posiluje bránici. Pravidelné pití kávy může působit i jako prevence vzniku vysokého krevního tlaku a cukrovky 2. typu. V Motolské nemocnici zkoumají využití kofeinu u těžkých úrazů hlavy.

Situace na kafe

Když vám kofein potíže nepůsobí, není proč si kafe nevychutnat. Lékaři ale radí využívat kofeinu především tehdy, když ho opravdu potřebujeme, například když v noci řídíme auto.

Co s námi kofein dělá?
Kofein působí jako stimulant mozku a zvláště mozkové kůry. "Zablokuje tam totiž chemickou látku adenosin, která způsobuje ospalost a rozšiřuje mozkové cévy. Kofein je podobný molekule adenosinu, mozkové buňky je od sebe nedokáží rozeznat, a tak po vypití kávy kofein vystrká adenosin z povrchu buněk," popisuje MUDr. Martin Bláha z Neurochirurgického oddělení Fakultní nemocnice Motol a dodává: "Výsledek je takový, že trocha kofeinu potlačí vaši únavu a zlepší náladu, paměť a koordinaci pohybů." Tento efekt je však jenom dočasný, po vyloučení kofeinu z našeho těla mozek zase ovládne adenosin a únava či deprese jsou zpět. Nejjednodušší je pak dát si zase šálek kávy nebo skleničku koly. I to je důvod, proč je pití kávy nebo koly tak návykové.

Co káva a dieta?
Pokud si do šálku kávy přidáváte kvanta smetany, šlehačky či cukru, děláte z něj kalorickou bombu. Abyste se vyhnuli nezdravému přibývání na váze, doporučují vám odborníci pít kávu nebo čaj neslazené a s obyčejným mlékem.

Kolik mají kofeinu?
Nejen káva, ale také čaj (zelený a černý), některé nápoje (kola) a třeba i kakao (takže i čokoláda!) obsahují kofein.
Káva (2 dcl) - 115 mg
Černý čaj (2 dcl) - 50 mg
Ledový čaj (2 dcl) - 30 mg
Kakao (100 g) - 13 mg
Mléčná čokoláda (100 g) - 3 mg
Hořká čokoláda (100 g) - 10 mg
Coca-cola (3 dcl) - 46,5 mg
Pepsi (3 dcl) - 38,4 mg
Semtex (3 dcl) - 54 mg

Žvíkáním hubnete!!!

20. července 2009 v 11:41 | Klárka

Dejte si do pusy žvýkačku. Nejen že osvěžíte svůj dech, ale dokonce i zhubnete!

ŽvýkáníŽvýkání žvýkaček bez cukru před jídlem totiž redukuje pocit hladu a snižuje chuť na sladké. Lidé, kteří žvýkali před jídlem, snědli o 36 kalorií méně než ostatní. Žvýkáním navíc podporujete tvorbu slin, které pomáhají k remineralizaci zubní skloviny. Žvýkačkami můžete zkusit bojovat i proti svým zlozvykům - třeba pojídání brambůrků u televize nahradťe žvýkáním. Už samotnou žvýkací činností lehce spalujete kalorie - za hodinu žvýkání vám ubyde 11 kalorií. A to je o 19% energie víc než v klidovém režimu při spánku či relaxaci.
zdroj

Vysněné pozadí...:)

20. července 2009 v 11:38 | Klárka

No konečně! Zdá se, že období vyzáblých modelek typu Kate Moss pomalu končí a do popředí se dostávají ženy s krásnými oblými tvary. Nejen my, ale hlavně muži budou rádi. Znáte snad některého, který by se na ulici neotočil za sexy kulatým zadečkem, jenž odpradávna evokuje zdraví a plodnost? Slabost mužů pro vyvinutější pozadí je známá už dlouho. Vědci z Texaské univerzity v Austinu loni doslova pročesali britskou, čínskou a indickou literaturu několik staletí nazpátek s cílem najít indicie ideálu krásy ženského pozadí. Zjistili, že ve výsledku muži slyší na úzký pas, oblý zadeček a širší boky, tedy tvar těla připomínající přesýpací hodiny. Takže jestli svého milého neustále zatěžujete otázkami typu ,nemám v tom moc velký zadek?', asi vaši obavu nechápe. Mužům se zkrátka větší zadky líbí! (Na tuto často opakovanou ryze ženskou otázku reagoval také komiks v časopise New Yorker, ve kterém batole před zrcadlem přemítá: "Ty plenky mi ale dělají velký zadek.") Britský psycholog David A. Holmes zase sestavil systém klasifikace dokonalého pozadí a přišel na to, že ideál krásy je něco jako oblý zadeček Kylie Minoque.

Kostnatý zadek je pasé
Za to, že trendem 21. století se stává kulatý zaoblený zadek, můžeme děkovat především celebritám, jako je Jennifer Lopez, která v roce 1999 prostřednictvím svého úspěšného debutového alba On the 6 představila veřejnosti nejen svůj pěvecký talent, ale i krásně tvarované pozadí, které si ve videoklipu dokonce nechala políbit sexy hercem Benem Affleckem. Následovaly Beyoncé, Shakira nebo Jessica Biel. A když některá z celebrit zhubne takzvaně na kost, stává se terčem paparazziů a obrátí se proti ní i veřejné mínění. Módní firmy se začaly přizpůsobovat.

Důkaz, že je oblé pozadí IN!

Nic nepodává věrnější svědectví o příklonu ke kulatým sexy zadkům než měnící se trendy střihů džín. Před pár lety se nosily volné sportovní džíny, pod kterými byl zadek sotva vidět. Byly volné hlavně kolem beder, s komplikovaně našitými kapsami a prostornými nohavicemi. A dnes? Dnes frčí úzké džíny cigaretového střihu s vyšším pasem. Vzadu jsou tvarované do sbíhajícího se půlkruhu, který pozadí přidává na kráse a zvýrazní ženské tvary. Průkopníkem tohoto střihu je Grant Krajecki, který měl s prominentními zadnicemi mnoho zkušeností. Než vytvořil vlastní kolekci džín, oblékal herce v lední revue Ice Capades (a také pornohvězdy).

Plný zadek (ne)rovná se velký
Aktuální trend zakulacených pozadí s sebou přináší celkově zdravější přístup k životu. Zadek vám totiž nevytvaruje hladovění, ale častý pohyb (chůze) a cvičení (dřepy). Krásně tvarovaný zadek nejlépe signalizuje, že na sobě žena pracuje. Pevný zadek je v podstatě poslední část těla, kterou si nelze koupit. Plastickou chirurgií lze zlepšit tvář, prsa, můžete si nechat odsát tuk, ale správně vytvarovaný a pevný zadek získáte jen dědičně anebo díky cvičení. Takže jestli jste doposud jezdila výtahem, je čas říct STOP a začít poctivě šlapat schody, i kdybyste bydlela v mrakodrapu. Můžeme vám slíbit, že za měsíc to bude na vašem zadečku vidět.

Diety zadek nevymodelují

Dietou si pozadí vytvarovat nelze, s tím se smiřte. Pokud ovšem budete s každým jídlem konzumovat proteiny, které podporují růst svalů, rozhodně se vaše postava celkově změní a zpevní. Co to znamená v praxi? K snídani si klidně dejte často zatracovaná vejce. Podle studie z Pennington Biomedical Research Center v Louisianě ženy s nadváhou, které si dávaly k snídani vejce, zhubly dvakrát víc kilogramů než ženy, které snídaly jen pečivo. Jezte pět menších jídel denně - k obědu a večeři střídejte ryby a kuřecí maso, ideálně v kombinaci se zeleninou, a hlavně se vyhýbejte slazeným nápojům! Pijte zelené čaje, vodu nebo ,light' limonády bez cukru.

Zhubnout?

20. července 2009 v 11:33 | Klárka
Věšení prádla Boj s kilogramy ale můžete vést i jinak. Poradíme vám pár jednoduchých triků, a uvidíte, že stačí i drobné změny a váha si dá konečně říct.
 • Oblečení, které zakryje malé faldíky, je hrozně zrádné. Zkuste si proto obléct plavky nejen v létě: stoupněte si v nich doma občas před zrcadlo a kriticky se zhodnoťte. Světlá pokožka nemilosrdně ukáže všechny nové hrbolky, tukové polštářky i povolené svaly. Takhle určitě získáte skvělou motivaci ke cvičení a vytrváte.
 • Jezte hodně celeru. Na strávení této zeleniny tělo spotřebuje víc energie, než se spolu s ním do vašeho těla dostalo - proto se jeho kaloriím přezdívá 'negativní kalorie'. Pokud vám celer nepřipadá příliš lákavý, neděste se, existuje mnoho způsobů jeho úpravy (najdete je třeba v kuchařce Lenky Požárové Což takhle dát si celer).
 • Přestaňte sladit kávu i čaj, a hlavně zapomeňte na klasické doslazované limonády. Nezapomeňte si opakovat, že jedna sklenice koly má stejné množství cukru, jako byste v ní rozpustila sedm kostek. Tahle sedmička by se vám měla rozsvítit před očima vždy, když vás začne honit chuť na kolu nebo limonádu (pozor si ale dejte i na ovocné džusy).
 • Soustřeďte se na pocity, které máte, když cítíte hlad. Možná vám to bude teď znít otřepaně, ale mnoho lidí se zbytečně přecpává i tehdy, když ve skutečnosti vůbec nemají hlad. Často vás prostě honí mlsná, zaháníte podvědomě vnitřní úzkost nebo nervozitu. Jakmile si to ale uvědomíte, bude snazší vyřešit svou potřebu jinak. Třeba šálkem zeleného čaje.
 • Pokud jste zvyklá dopřát si pořádnou večeři, začněte vždy polévkou. Už sama vydatná zeleninová polévka vás zasytí a dodá vám vše, co tělo potřebuje. Navíc je-li horká, nemůžete ji jíst rychle (ani kdyby vás honil opravdu vlčí hlad). Menší sousta a delší doba jídla způsobí, že po deseti, patnácti minutách už budete sytá. Pokud budete mít stále hlad či chuť na další chod, ideální bude mísa čerstvé zeleniny, ale také ryby nebo krevety.
 • Trápí-li vás nadýmání, rozhodně nekonzumujte zeleninu v syrovém stavu. Zelenina je nezbytnou součástí naší stravy a měla by být v jídelníčku denně. Ovšem pokud jí jíme hodně, neměla by být jen syrová, jinak může mít organismus problém ji strávit. Proto si zeleninu také upravujte tepelně: vařte ji v páře či ve vodě nebo ji třeba pečte v troubě.
 • Vyzkoušejte quinou. Podle ajurvédské medicíny je tento druh obilniny přímo geniálním pomocníkem při hubnutí. Obsahuje totiž velmi vysoké množství bílkovin (12-18 %), vlákninu, fosfor, železo a hořčík a na rozdíl od pšenice nebo rýže také nabízí vyvážený soubor důležitých aminokyselin. Quinou, kterou seženete v prodejnách biopotravin, však nikdy nevařte déle než deset minut a vždy ji doplňte zelenou zeleninou.
 • Zvážila jste se, a máte o dva kilogramy více než obvykle? Váha každé z nás prochází určitými výkyvy, které jsou způsobené zadržováním vody v těle (ať už je jeho příčinou menstruační cyklus nebo třeba slanější strava). Proto pokud se vážíte denně, půl kila nebo kilo sem a tam by vás nemělo stresovat. Pokud vám ale její ručička ukazuje o dvě kila víc dlouhodobě, nenechte se ukonejšit představou, že to ještě nic neznamená. Další dvě se k nim přidají jako nic. Pamatujte si, že první dva kilogramy setřesete ještě poměrně snadno, ale s každým dalším gramem už bude boj citelně obtížnější. Jakmile vám tedy váha ukazuje nějaká kila navíc, po dobu alespoň čtyř dnů vyškrtněte ze svého jídelníčku chleba, sýry, alkohol a samozřejmě také čokoládu. S takovým přístupem by neměl být problém se na svou váhu vrátit velice rychle.
 • Připravte si voňavou koupel. Skvěle si při ní odpočinete, zbavíte se stresu, a hlavně zaženete náladu na večerní mlsání či přejídání.
 • Kupte si krásné spodní prádlo. Tím pošlete svému tělu cosi jako podvědomý vzkaz, že ho máte ráda a že si zaslouží vaši péči a zájem.
 • Zamilujte se, láska umí s tělem doslova divy. Důležitá je hlavně vaše sebedůvěra. Musíte se cítit sexy, a také se tak chovat. To je prvotní signál, který o sobě vysíláte. Ať už máte o pár kilo víc nebo míň.
 • Mějte se ráda. Chování těla je velmi silně ovlivněno naším myšlením, postojem, který k němu máme. Pokud se naučíme přistupovat k životu i k jídlu uvolněně, ani organismus nebude nucen reagovat panicky na jeden kousíček čokolády.
!!!!HLAVNĚ TO S TÍM HUBNUTÍM PROSÍM NEPŘEŽENTE!!!!JE PŘECE LEPŠÍ MÍT NÁKEJ TEN KILOGRAM NAVÍC,ALE BEJT ZDRAVÁ NEŽ BÝT VYCHRTLÁ NA KOST A BÝT NA KAPAČKÁCH!!!!

Oči

20. května 2009 v 17:56 | //Mi$$ Týnu$hka//
Oči jako čokoláda
Zkus svoje oči prozářit a zvýraznit. Použij k tomu teplé odstíny. Sáhni po zemitých barvách jako jsou čokoládová, mandarinková nebo oříšková.
Postupuj tak, že zlatý stín budeš nanášet od vnitřního koutku oka směrem ven a postupně budeš přidávat na intenzitě. Těsně pod obočí pak aplikuj světlý odstín, co nejpřirozenější tvojí barvě pleti. Oko se opticky otevře.
Hvězdný tip: Vymaluj horní víčko hnědou tužkou. Na spodní víčko použij sytě zelenou. Celý look pak dotáhni k dokonalosti černou řasenkou. K takto nalíčeným očím nezapomeň sladit celkový make-up: trochu růže na lícní kosti a velmi jemně nalíčené rty.
Chceš být originální? Nalakuj si nehty stejnou barvou jako oči.
Oči jako pistácie
Vykouzlit ty pravé kočičí oči není tak těžké, jak se může zdát! Vyzkoušej tohle. Horní víčka vybarvi zelenými stíny s krémovou konzistencí. Ty totiž mají super lesk! Pořádně si s nimi vyhraj. Nakombinuj žlutou s limetkově zelenou. Nakonec řasy přetři klasicky černou řasenkou.
Hvězdný tip: Matným očním stínům dodáš lesk třpytkami, které rozprášíš kolem očí.
Chces být originální? Jestli máš chuť na odvážnější look, vymaluj na vnitřním spodním víčku navíc výraznou černou linku.
Oči jako azurové moře
Na malířské paletě by ti neměl chybět odstín kobaltové nebo azurové modři ani blankytná barva nebes. Navíc platí pravidlo - čím více lesku, tím lépe!
Hvězdný tip: Černou tužkou na spodní víčko nakresli vnitřní linku. Tvůj pohled tak získá hloubku.
Chceš být originální? Použij modrou řasenku.

Hladké nohy

15. května 2009 v 17:56 | //Mi$$ Týnu$hka//

Hladce oholené nohy patří ke "slušnému vychování". Která metoda je nejúčinnější?

Každý způsob epilace a depilace nohou (i jiných partií těla) má své klady, ale i zápory. Nabízíme vám jejich ucelený přehled. Abyste se správně rozhodla, zvažte také, jak moc je vaše kůže citlivá. Na některé postupy může reagovat podrážděním a nepříjemným zarudnutím, nebo také zarůstáním chloupků. K němu nejčastěji dochází v okamžiku, kdy citlivá kůže zareaguje na ostrý konec chloupku jako na cizí těleso a vytvoří si kolem něj zánět.

KLIK NA CELÝ ČLÁNEK

Krása z ovoce

10. května 2009 v 17:55 | //Mi$$ Týnu$hka//

Pleť jak broskvička, tvářičky jako jablíčka, pusinka jako jahůdka... Ovoce dodává našemu tělu krásu zevnitř i zvenku.

Mladou a krásnou pleť nehledejte v no­vinkách che­mi­ckého průmyslu. Ty pravé poklady totiž ukrývá 'obyčejné' ovoce. Bez ovocných neboli AHA kyselin by kosmetika snad ani nemohla existovat.

Domácí ošetření:

Vybírat můžete ze široké nabídky výrobků, které obsahují ovocné kyseliny či přírodní výtažky z ovoce. Nebo ještě lépe - vyrobte si čers­t­vou ma­s­ku přímo doma v kuchyni.

>> Všechny typy pleti

Pomeranč: V kosmetice se používá především výtažek z květů pomerančovníku. Vonná esence s názvem neroli má jemnou smyslnou vůní s ukli­dňují­cí­mi a jemně afrodiziakálními účinky. Samo­tný pomeranč tělu dodává vitamin C a má skvělé detoxikační schopnosti.
Avokádo: Je bohaté na vitaminy a rostlinné tuky. Pleť nádherně vypíná a vyhlazuje.
Kiwi: Jeden z nejcennějších zdrojů vitaminu C podporuje imunitu, látkovou výměnu, pomáhá proti stresu a para­don­tóze. Šam­pony s výtaž­kem z kiwi změkčují vodu, vlasy jsou lesklé, nadýchané
a méně se mastí.
Mango: Posiluje imunitu, čistí a omlazuje. Dí­ky beta karotenu má pleť zdravější barvu a lépe se opaluje. Výtažky z man­ga se též přidávají do přípravků na vlasy, kde působí na oživení barvy a proti vypadávání vlasů.
Papája: Obsahuje enzym papain, jehož účinků se využívá v boji proti rakovině. Z kůže odstraňuje odumřelé buňky. Stejně jako mango, působí i papája na oživení barvy.

>> Vrásky a povadlá pleť

Ananas: Obsahuje velké množství vitaminů a minerálů a k tomu enzym bromelain. Působí protizánětlivě a anti­bak­­teriálně, zkli­dňuje otoky a popáleniny, pleť úžasně vypíná.
Hroznové víno: Prokrvuje a hydratuje pleť, působí pro­ti volným radikálům. Krásně pročistí, vypne a projasní.
Banán: Má velké množství vitaminu A a sto­pových prvků. Prospěje hlavně suché a citlivé pleti. Míchejte s tvarohem!

>> Mastná pleť

Jahoda: Podporuje látkovou výměnu, hydratuje mastnou a smíšenou pleť, má skvělé stahující účinky.
Jablko: Regeneruje a deto­xikuje tělo. Zje­mňuje pleť a stahuje póry.
Grapefruit: Jeho osvěžující vůně nabíjí energií. Pou­žívá se do přípravků proti celulitidě. Pleť prokrvuje a tonizuje, má jemné stahující účinky. Extrakt z jadérek působí protizánětlivě a antibakteriálně.
Citron: Díky silně stahujícím a anti­bakteriálním účinkům se hojně používá v produk­tech na mastnou pleť.

>> Suchá a citlivá pleť

Meruňka: Je plná antioxidantů, minerálů a vitamin­ů, které posilují vlasy a nehty. Blaho­dá­rně působí na unavenou pleť bez jasu, protože díky beta karotenu jí dodává zdravý odstín. Rozdrcené pecky jsou skvělým přírodním peelingem.
Vodní meloun: Sice patří mezi tykvovitou zeleninu, ale pro svou schopnost hojit popáleniny a zklidnit podrážděnou pokožku v našem výčtu ne­smí chybět. Stačí postižené místo natřít rozmačkaným melounem a úle­va se dostaví za pár minut.
Poznámka na závěr: Masky nanášejte na obličej a dekolt, vyhněte se oblasti očí a rtů, nepřekračujte doporučenou dobu účinku. V případě svědění nebo pálení masku hned odstraňte. Jemné pnutí kůže při zasychání masky je normální a žádoucí.

Klinická péče:

Dermatologické procedury s ovoc­nými kyselinami se provádějí u pleti unavené, ochablé nebo problematické. Ovocné kyseliny podporují obnovu buněk a lepší prokrvení. Kyseliny jsou účinné i v boji proti vráskám, jejich užití podporuje vznik nových kolagenových a elastinových vláken, čímž se zlepšuje pružnost a pevnost.
>> Chemický peeling
je ošetření pleti kyselinou glykolovou. Rovnoměrná aplikace ovocné kyseliny stimuluje svrchní vrstvu pleti k přirozené obnově, výsledkem je zjemnění, projasnění a barevné sjednocení. Kúra je bezbolestná a trvá asi měsíc, ošetření se provádí vždy po týdnu. Cena na klinice Esthé za jedno ošetření je 1 300 Kč, předplatné čtyř stojí 4 200 Kč.

Recepty

Grapefruit pro krásný dekolt
Známky stárnutí, které se projevují na jemné pokožce dekoltu, za­žeňte s pomocí grapefruitové šťávy smíchané s malým množstvím olivového oleje. Tuto směs jemně vmasírujte do pokožky na krku i dekoltu a nechte působit 5 minut. Šťáva z grapefruitu rozjasní povadlou kůži a olivový olej ji krásně zvláční.
Citronáda na vlasy
Mastnější vlasy oživíte kapkou citronové šťávy smíchané s vodou. Vůně citronu vlasy provoní a navíc se nebudou nadměrně mastit. Pro obměnu můžete vyzkoušet i šampon s výtažky z citrusových plodů.
Maska z jablek a skořice na mastnou a problematickou pleť
Jedná se o masku, která čistí a stahuje póry, zároveň pleť příjemně hydratuje a dodává jí vitaminy. Její příprava je velice jednoduchá.
Na jemném struhadle nastrouháte jablko, přidáte jednu lžičku bílého jogurtu, lžičku medu, půl lžičky mleté skořice a jednu lžičku ovesných vloček. Vše smícháte do jemné kašovité hmoty a nanášíte na dobře očištěný obličej, krk a dekolt.
Maska z medu a avokáda na unavenou pleť
Tato maska je vhodná pro všechny typy pleti, zejména však na unavenou a zralou pleť, protože je výrazně regenerační a velmi výživná. Jelikož obsahuje velké množství výživných a hydratačních látek, navrací pleti pružnost a svěžest.
Tuto výživnou masku připravíte za minutku. V misce smíchejte lžičku bílého jogurtu, lžičku citronové šťávy a medu a přidejte avokádo rozmělněné vidličkou na jemnou kaši. Vše dobře promícháte a aplikujete.
Banánová pleťová maska na suchou pleť
Banánová pleťová maska dodává pleti pružnost a mladistvý vzhled a je ideální na suchou a citlivou pokožku. Obsahuje mnoho prospěšných mastných kyselin, vitaminů a minerálů a díky tomu je vhodná i na citlivou pokožku.
V misce rozmačkáte vidličkou oloupaný banán, přidáte vaječný žloutek a lžičku panenského olivového oleje (pokud máte mastnější pleť, můžete vynechat) a vše důkladně promícháte.

PUSH IT UP

9. května 2009 v 17:55 | //Mi$$ Týnu$hka//
Určitě se najdou takové, která mají problém s oprsím, proto mám pro vás pár úžitečných rad a typů.

NAPROSTÁ LEŽ

1)Dívky co má malé prsa, nemu nosit podprsenku při sportu, při sportu by měla mít každý holka podprsenku.
2)Prsa se zvětší cvičením-tohle taky není pravda, prsa se ti jen vymodelují a budou vypadat lépe.
3) Normální prsa jsou stejně velká a symetrická- především v pubertě během růstu prsou je naprosot normální, že ti jedno ňadro roste rychlej než druhé, rozdíl se brzo vyrovná, někdy zůstane malý rozdíl. TRIK: Sežeň si podrsenku s vycpávkami a to menší vždy dotvaruj!
4) Velkká prsa se líbí klukům- dá se říct že je to pravda, ale rozhodně jim záleží i na tveru a plnosti prsou.
5)Antikoncepce zvětší prsa- díky hormonům ti zadrzuje tkáň vodu v těle, prsa jsou sice plnější a vypnutější, ale větší rozhodně ne

CVIČENÍ PRO KRÁSNÁ PRSA

1.CVIK-DLANĚ K SOBĚ
Dlaně tlač k sobě 25vteřin, tlač je proti sobě co nejsilněj. Opakuj aspon 3×
____________________________________________________________________________________-
2.CVIK- kliky
Tenhle cvik určitě znáš. Rozpaž ruce to šírky ramen a spouštěj se dolů. Opakuj aspon 16×.
_________________________________________________________________________________
3.Cvik- vzpírání
Tenhle cvik opakuj asi tak 15× po 3seriích.

PÉČE O DEKOLT

1.PEELING
Jednou za 14 dnů ošetři pokožku tělovým peelingem. Kůži zbavíš suchých odumřelých šupinek.Peeling nanášej na vlhký dekolt krouživými pohyby a pka jej smyj.
2.MASKA
Po pellingu přijde na řadu maska. Ta dodá dekoltu hydrataci a výživu. TYP: PRO OPÁLENOU POKOŽKU SLUNÍČEK, KTERÁ JE VYSUŠENÁ-SMÍCHJ 1LŽÍCÍ MEDU A BÍLÉHO TVAROHU.SMĚS NANES NA DEKOLT NA 12MINUT A PAK SMYJ
3.LED
MASÁŽ POPRSÍ KOSTKAMI LEDU PŮSOBÍ ZÁZRAČNĚ. DÍKY CHLADU SE PÓRY STÁHNOUT, KŮŽE SE PROKRVÍ A TA PAK VYPADÁ PEVNĚ A SVĚŽĚ.
4.BRONZ
TVOJE PRSA BUDOU VYPADAT PLNĚJŠÍ, KDYŽ JE TROŠKU PŘEPUDRUJEŠ BRONZOVÍM PUDREM NEBO TVÁŘENKOU V HNĚDÁVEM ODSTÍNU.

PODPRSENKA

TABULKA VWELIKOSTI POPRSÍ
VELIKOST70758085
OBVOD (pod prsy)68-7273-7778-8283-87
KOŠÍČEK AA80-8285-8790-9295-97
KOŠÍČEK A82-8485-8792-9495-97
KOŠÍČEK B84-8689-9194-9697-99
KOŠÍČEK C86-8891-9396-98103
NEJLEPŠÍM ŘEŠENÍM JAK ZVĚTŠIT PRSA JE PUSH-UPKA S GELOVÝMI VYCPÁVKAMI.IDEÁLNÍ JE PUSH-UPKA BEZE ŠVŮ, PAK NENÍ VIDET POD TOPÍKEM

Universal Contour Wrap- za 2hod štíhlejší až o 32cm

5. května 2009 v 17:54 | //Mi$$ Týnu$hka//
Jedna z nejrychlejších cest, jak splaksnout, je silná detoxikace podkoží.V salonu vás pevně obláží elastickýma obinadly namočeným v ohřátém roztoku bahna Mrtvého moře. Minerály pronikají do podkoží, mění chemické vazby a struktury toxinů. Tělo je pod tlakem přijme do lymfatického sytému a vyloučí. Mezibuněčné tukové prostory se tak vyprázdní, tukové buňky se k sobě přiblíží...a to je tajemství oněch stracených centimetrů.
Nepříjemné je, že se ten den nesmíte vůbec mít a následující 3 dny se můžete jen sprchovat. A protože se kvůli zploštění podbradku omotává i hlava počítejte s tím, že váš účes vyjde z procedury poněkud pošramocený.
Příjemné je, že vedle ztrácení centimetrů dochází k detoxikaci, ke zlepšení kvality kůže, mikrocirkulaci a k viditelnému vylepšení celulitídy. Pochopitelně vás neubude všede stejně. U postavy typu "hruška" ubyde více v zadních partiích a stehnech, typ "jablko" zase na břichu.
KOLIK MŮŽETE SHUBNOUT UCW?
15cm je garantované minimum.Průměrně to ývá 22-32cm.Rekordem byl úbytek 44cm.
JAK JE TO S POPRSÍM U UWC?
Příroda u nás jako nositelek a vyživovatelek nových životů neukládá toxiny do prsou. Pokud vám něco ubyde přes hruď, jsou to vždy špíčky na zádech
JAK DLOUHO TO FUNGUJE?
Roztok pracuje ještě 4 dny. v té době nedoporučujeme používat mýdlo ani tělová mléka.Vyjma podpaží, třísel a chodidel pochopitelně. Pokud pijete minimálně 2litry vody děnně, dodržítě pozábalové instrukce a nepřiberete na váze, udržíte si to až měsíc
KOMU SE TO NEDOPORUČUJE
Lidem trpící klaustrofobií, těhotným ženám, a lidem co mají vysoký krevní tlak.

Podprsenka

3. května 2009 v 17:54 | //Mi$$ Týnu$hka//
Nadešel čas navštívit prodejnu s dámským spodním prádlem a pořídit si domů svoji první "kamarádku" podprsenku? Je to vzrušující zážitek! Ovšem nejdřív, než zamíříš na nákupy, by sis měla udělat jasno v tom, jaká podprsenka bude právě pro tebe ta nejvhodnější.
Není podprsenka jako podprsenka a stejně jako máš určitou velikost bot, máš určitou velikost podprsenky. V našich luzích a hájích se nejčastěji potkáš s označeními 70A, 85B atd. - nejsou to žádné prapodivné kódy, nýbrž rozměry! Jindy se setkáš i s označeními 36B, 42C, kdy číslice by měla odpovídat tvé konfekční velikosti. Na první nákup podprsenky by sis však určitě měla udělat dostatek času. Bude dobré, když si vyzkoušíš hned několik modelů, a pak se teprve rozhodneš, která ti sedí nejlépe a bude nejpraktičtější.pradlo
Při výběru správné podprsenky hrají velkou roli dva rozměry - obvod hrudníku a velikost košíčků.
OBVOD HRUDNÍKU - Značí ho čísla 70, 75, 80 atd. Svůj obvod zjistíš následovně - krejčovský metr si oviň kolem hrudníku přímo pod prsy a zapamatuj si naměřené číslo.
VELIKOST KOŠÍČKŮ - Značí se písmeny od A (malá prsa) až po F (velmi velká prsa). Spočítáš ji tak, že od obvodu přes prsa odečteš obvod pod prsy. Stále však platí, že obvod i košíčky se navzájem ovlivňují - čili košíček podprsenky 75B je jiný než košíček 90B, přestože stále hovoříme o B.
ABY VŠE SEDĚLO
Přestože sis poctivě přeměřila všechny své míry a teď víš, že tvá velikost je například 75A, nikdy si nekupuj podprsenku bez vyzkoušení. Velikost uvedená na štítku nemusí přesně odpovídat a tobě nemusí sedět každý model - na každý tvar prsou se hodí jiný střih podprsenky.
 • Dávej si pozor, aby se ti ramínka podprsenky nezařezávala do ramenou. Většinou jsou posunovací, takže už při zkoušení se neboj ramínka upravit podle sebe a vyzkoušet si podprsenku nastavenou podle tvých potřeb.
 • Zadní část podprsenky by neměla sahat příliš vysoko a měla by sahat kousek pod lopatky. Opět si zkontroluj, zda-li nejsou ramínka příliš utažená. V případě, že je ti po uvolnění ramínek podprsenka volná, nekupuj si ji s tím, že zkrátka utáhneš ramínka. Poohlédni se po o číslo menším obvodu.podprsenky
 • Krásné krajkové podprsenky z lesklých materiálů vypadají možná fantasticky, ale rozhodně nejsou určeny pro denní nošení. Nejpraktičtější jsou podprsenky ze vzdušných materiálů s vyšším podílem bavlny a bez viditelných švů a ozdob. Mysli vždy na to, jaké nosíš oblečení a jestli ti podprsenka nebude pod vším prosvítat a nebude se ti pod elastickým tričkem rýsovat. Základem v tvém šuplíku by měly být alespoň dvě podprsenky - černá a bílá.
 • Bacha na materiál! Pořídíš-li si spodní prádlo z uměliny, je možné, že si denním nošením takovéto podprsenky zajistíš i ekzém. Spodní prádlo je totiž v přímém kontaktu s kůží na těch nejcitlivějších místech.
 • Je velmi praktické, má-li podprsenka odnímatelná ramínka. Můžeš je kdykoliv sundat a mít podprsenku pod topem bez ramínek nebo pod večerními šaty. Dají se také vyměnit za ramínka průhledná a můžeš je různě překřížit nebo použít pouze jednou z ramínek a obtáhnout ho kolem krku. Ideální pod letní trička a šaty!
 • Chceš zamaskovat nestejnou velikost obou prsů? Pořiď si podprsenku s vyndavacími pěnovými vycpávkami. Z košíčku, který náleží většímu prsu, vycpávku zkrátka odstraníš a nebude-li ani to stačit, přidáš ji k vycpávce v druhém košíčku.
 • Zkontroluj také zapínání podprsenky, háčky a jezdce na ramínkách. Pokud jsou z měkkého nebo příliš křehkého plastu, snadno se zohnou

Letní typ

2. května 2009 v 17:53 | //Mi$$ Týnu$hka//
Pro letní typ je charakteristická barva světlá až narůžovělá pleť, může mít ale i olivový odstín, pokud máš pihy tak jsou šedohnědé. Letní typy se opalují velmi dobře, až na ty co mají velmi větlou pleť- jejich pokožka pak dostane světle hnědý nádech. jestli jsi byla jako holčička světlovlasá, byly tvoje vlasy nejspíše platinové, určitě je teď máš o něco tmavější nejspíše jsou: popelavé, světle hnědé, ale mohou být i tmavě hnědé. bava očí bývá v odstínech moderé- šedomodrá, světlemodrá, petrolejová modrozelená a vzácně se objevuje oříškově hnědé. Oči letního typy pusobí většinou trochu zastřeně, bělmo totiž není v ostrém kontrastu čočce. Pokud jsi letní typ, tvoje pleť přímo volá po intenzivnějších barevných odstínech. Můžeš si dovolit leccos, ale při kombinování barev buď opatrná, abys nepůsobila "zmalovaně".
MAKE-UP
Make-up, o odstín světlejší, než tvoje pleť, by mělo dopslnit zdravíčko v chladném ostínu červené barvy.
OČI
Budou ti slušet zelené, moderé a fialové oční stíny. když si maluješ výrazně oči, na rty už použij jen jemný odstín lesku
RTY
Pokud nedáš důraz na líčení očí s klidem zvýrazni rty, Podobně jako u zdravíčka vsaď ba chladné červené tóny.
http://www.beautyriot.com/stuff/images/articles/approve/1936_1665_Aniston_Jennifer_04-400-lo.jpg

Jak namalovat kouřivé stíny???

2. ledna 2009 v 22:00 | **Gi®ls**
 • Na tvář naneste pěnový nebo krémový podkladový make-up v odstínu vaší pleti a peť jemně přepudrujte.
 • Bílým očním stínem zvýrazněte oční víčko až pod oboří.
 • Bílý oční stín naneste rovněž pod spodní víčko oka.
 • Vybraný odstín fialového očního stínu naneste do dvou třetin horního očního víčka.
 • Okraj spodního víčka zvýrazněte bílou tužkou a prodlužte linku směrem k venkovní straně oka.
 • Černou tužkou vytvořte podle obrázku kouřový efekt na horním i dolním víčku.
 • Tekutou černou oční linkou namalujte podle obrázku spodní i horní linku oka - nebojte se ji prodloužit směrem ven.
 • Nakonec použijte černou řasenku se zahuštujícím a tvarovacím efektem a naličte jí horní i dolní řasy.
 • zdroj

Jak uvázat kravatu???

26. května 2008 v 17:27 | Klarushka
VÁZÁNÍ KRAVATY
Různé návody na vázání kravaty,jak se vám to bude dělat lépe.
Uzel LONG
Váže se u kravat z těžších materiálů nebo u kravat širších fazón. Má být volnější, příliš se neutahuje a nejlépe se vyjímá v límci s delšími špičkami.
uzel LONG
Uzel MANHATTAN
Používá se u kravat z lehkých materiálů nebo užších fazón. Nosí se k dennímu oblečení. Tento uzel se nejlépe hodí do košile s tuhým límcem a s krátkými špičkami.
uzel MANHATTAN
............................................................................................................................................
................................................................................................................................................
Italský typ:

malou část nastavit na krátko

velkou obtočit kolem malé,
levou rukou prsty držet prostor obtočení,
palcem udržovat malou část
držíme a provlečeme
do prsty drženého prostoru dáme velkou..

vyrovnáme tak, aby velká i malá téměř splývala délkou
malou dáme skrz oko velké.
....................................................................................................................................................
Pratt Knot - Shelby Knot:

.....................................................................................................................................
Four in Hand Knot:
.........................................................................................................................................
Poloviční Windsor:........................................................................................................................................................
Windsor:

Když nestihnete..........

26. května 2008 v 17:12 | Klarushka
Nestihla jste si umýt vlasy, špatně jste si nanesla tvářenku či se vám snad do rána objevil na bradě pupínek? Hlavně nepanikařte, máme pro vás tipy, jak tyto kosmetické pohromy s grácií zachráníte.

1. JSTE PO RÁNU OPUCHLÁ

Taky se vám někdy stane, že se ráno vzbudíte a váš obličej připomíná meloun? Zůstaňte klidná. Tvář si několikrát po sobě opláchněte hodně studenou vodou a naneste hydratační krém. Na oči použijte chladivý gel proti otokům, který byste pro tyto případy měla mít vždy v lednici. Pokud ho nemáte, dejte na pár minut vychladit sáčky z černého čaje a ty potom přiložte na víčka jako obklady. Nepřehánějte to s make-upem, příliš mnoho barev by mohlo vaši opuchlou tvář jen zvýraznit. Naneste lehký tónovací přípravek a pak před zrcadlem vtáhněte tváře a do prohlubní pod lícní kosti naneste o dva odstíny tmavší pudr, než je vaše přirozená barva. Budete vypadat, jako byste zhubla dvě kila.

6.přátelskejch rad..:-D

16. května 2008 v 15:11 | Nelka a Týnushka
1.Maluj se ...
I když ti to příde jako blbost..tak malování k tomu patří..někdo si neumí ani představit sebe bez namalovaní očí..:-D
Ale pozor když se přemaluješ tak to tak krásné nebude..:-D
2.Udrž si štíhlou postavu...
Ano i to je podstatné..ALE NEMYSLÍ SE TÍM TO ŽE BUDERŠ ANOREKTIČKOU!stačí jen abys měla plochý bříško, pevný zatek a štíhlá stehna..:-D to dáš...normálně jez ale nejes čokolády,bonbony,dorty a ostatní věci co ti jen přibíraj kalorie..
3.Zbav se bedarů!...
Každý den si večer myjte obličej...a dávejte si různé mastě ..:-D pak to zmizí..
4.Trhejte si obočí...
to platí jen pro ty co ho maj hnusný..:-D
5.čisti si zuby!!!
Ano to je fakt podstatný aby neměla holka žlutý zuby to je fakt nechutny...
6.Starej se o nehty..
ano je hnusný když je máš okousany, otřískanej lak, lak mimo nebo "oloupaný"nehty..

Moe uváhy o zhúbnutí

16. května 2008 v 14:57 | Klarushka
Myslím ,že vám asi moc nemusím vysvětlovat,jak se asi každá stresujeme..........že v plavkách vypadáme "hrozně" (ikdyž většina nemá důvod LoL). Tak tady je pár rad ;o)
1. Nejduležitější je........cvičit
tu je pár návrhů,které zvládne každý ;o)
a) aspoň 1 nebo 2 x týdně (pokud máš možnost) si zajdi na kolo (hubnou nohy),kolečkové brusle (zadek,nohy),dobré je taky plavání (zapojuješ skoro celé tělo,aniž si to moc neuvědomuješ) ;o)
b) každý večer,než si dáš sprchu nebo koupel ;) si udělej několik lehusedů,nebo zklapovaček nebo nějákých jiných cviků na břicho,zadeček a nohy.....nebudu ti radit kolik jich máš udělat...udělej jich tolik,na kolik se cítíš........!!!!hlavně hned na poprvé jich nedělej více než 30......protože tělo si musí nejprve zvyknout,když se přetáhneš bude tě to zbytečně bolet a už se ti příště nebude do posilování chtít!!!..nejlépe je začít od 20 a postupně přidávat,podle toho jak se budeš cítit ;o) tohle opravdu funguje (!!!! ale ne hned na druhý den.chce to trochu času LoL !!!).....po pár týdnech zjistíš,že se tvůj nakynutý bochánek mění ve vysněnou vánočku LoL
2. Jídelníček
Rozhodně nedrž žádné hladovky,nebo stupidní diety,které si přečteš........je to na NIC (stejnak to hned když zkončíš s dietou nabereš 2x tolik co jsi zhubla kvůli hloupému jojo efektu.....a navíc je to v létě hodně nebezpečné,protože se více potíš a vylučuješ více vitámínu a minerálu které získáváš z potravy :oP
takže pár rad proto tebe.........ale dělej takl jak myslíš že je to pro tebe o.k. ;o)
a) nejlepší je si svoje jídlo rozdělit na pět porcí za den (snídaně,svačina,oběd,svačina,večeře),rozhodně by jsi měla zařadit do jídelníčku ovoce a zeleninu a min. jedno teplé jídlo za den,protože tělo to potřebuje ;o)
b) dodržuj pitný režim,protože když piješ nasytíš žaludek a nemusíš tak moc jíst ;o)
DOBRÁ RADA : určitě máš někdy mlsnou,tak buď na sebe hodná a semtam si ten pamlsek dopřej ;o) ale pozor! sladké a ovoce si nejlépe spapej před 16:00 protože v noci se cukry mění na tuky..........tak ať zbytečně nepřibereš ;o) (jedno jabko před spaním je jako by si snědla za jeden den tabulku čokolády!!! drsne že? )
To je ode mě asi všechno................tak držím palečky ať máš svoji vysněnou postavu.........a nezapomeň.........žádné hladovky,nebo stupidní diety :oP

účesy 1

6. května 2008 v 18:02 | Týnushka

Jak se starat o své vlasy

28. dubna 2008 v 17:30 | Týnushka
JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O VLASY:
1. Mytí
- používejte šampón určený pro váš typ vlasů.
- než šampón nanesete na vlasy rozetřete ho v dlaních s trochou vody a poté teprve vpěňte do vlasů. Dbejte na to, aby se šampón dostal až ke kořínkům.
- vlasy a pokožku nedrhněte nehty, ale spíše jemně masírujte bříšky prstů. Přílišné mnutí vlasy ničí a pokožku nutí k zvýšené produkci mazu, vlasy se pak rychleji zmastí.
- vlasy umývejte vždy dvakrát, poprvé naneste šampónu více a na podruhé méně.

Francouzká manikůra

28. dubna 2008 v 17:28 | Týnushka
Říká se, že ruce o člověku mnoho napoví. Pokud chcete aby vaše ruce vypadaly krásně, vyzkoušejte francouzskou manikůru. Proto vám přináším jednoduchý návod jak si vykouzlit krásné nehtíky v pohodlí svého domova rychle a levně...

Sadu pro vytvoření francouzské manikůry seženete dnes již v každé drogerii. Ale jak správně na to?

Jak lakovat nehty

28. dubna 2008 v 17:26 | Klarushka
1
jako základ aplikuj zpevňovač nehtů. ten vyplní případné rýhy v nehtu a postará se o to, aby ti šel barevný lak později bez problémů odstranit.
2
po úplném zaschnutí zpevňovače nanes tenkou vrstvu laku.
3
při lakování začínej vždy uprostřed nehtu, až pak doplň lak i do stran.
4
po několika minutách celý postup zopakuj. u světlého nebo matného laku je někdy nutná i třetí vrstva laku

Účesy-romantické

24. dubna 2008 v 17:21 | Týnushka

Je tady kosmetická čistka! (II. část)

6. dubna 2008 v 20:39 | Týnushka
Po minulých tipech vaše kosmetické řady nadobro opustily přípravky, které vám jen zabíraly místo. Jenže těch, které bezpodmínečně potřebujete, je taky nějak moc! Průvan v koupelně pokračuje...
Samozřejmě dobře víte, že bez většiny těch serepetiček se dá docela dobře fungovat - ostatně to nejdůležitější se vám o dovolené vejde do kosmetické taštičky - ale není důvod se jich vzdávat. Rozmazlování je vaše výsostné právo a když se kosmetickými vychytávkami obklopujete s radostí, nepřipravujte se o ni. Na druhou stranu ale není od věci udělat si trochu pořádek. Váš drahý pak bude mít o argument míň, proč si kupovat pátou praktickou sadu s nářadím, a vy si ušetříte spoustu nervů s hledáním té jediné rtěnky, která vám ladí s kabelkou.
Je tady kosmetická čistka! (II. část)
Třetí fáze čistky - hlavně ekologicky!

Bodystyling: Cesta k dokonalé postavě

6. dubna 2008 v 18:33 | Týnushka
Léto je sice pryč a už se nebudete muset ukazovat v plavkách, ale špíček přetékající přes okraj kalhot není ani na podzim příliš pohledný. Navíc je třeba připravit tělo na zimu, aby bylo pružné a odolné. Bodystyling: Cesta k dokonalé postavěVýborné cvičeníčko Bodystyling je efektivní trénink celého těla. A budete potřebovat jen šest cviků. Při každém z nich zapojíte nejméně dvě svalové skupiny. Je jasné, že je to namáhavé, ale ušetříte tím vcelku dost času. Jen třikrát týdně 15 minut cvičení a časem bude vaše břicho, nohy a zadek pevnější a záda silnější. Jak správně cvičit Dbejte přitom ale na to, že musíte obden naplánovat pauzu, aby se vaše svaly mohly znovu zregenerovat. I tady platí: Kdo si počká, ten se dočká. Čím koncentrovaněji a pomaleji budete cvičit jednotlivé cviky, tím lepšího výsledku docílíte. Základní pravidlo: Pohyb z výchozí pozice cviku do konečné trvá tak dlouho, jako pohyb zpět do výchozí pozice. Důležitou roli hraje též správné dýchání - u napětí vydechněte, u uvolnění nadechněte. Body-stylingem docílíte nejen skvělé postavy, ale zvyšujete i podíl svalů (v poměru k tukům a vody) v těle. To zvyšuje spotřebu kalorií a hubnutí jde lehčeji. Crossover - pro břicho a boky Ležte na zádech, nohy a ramena nadzdvihněte. Pak stáhněte břicho, pravou ruku dejte na levé koleno. Zároveň levou ruku natáhněte dozadu a pravou nohu dopředu asi 5 cm nad zemí. Poté strany vyměňte. Doporučujeme vám 3 série po 12, mezitím si dopřejte krátké pauzy. Hip-Curls - pro zadek a kyčle Ležte na zádech, nohy postavte na zem tak, aby kolena byla široko od sebe. Teď zvedejte zadek, kolena tlačte k sobě a poté povolte do výchozí polohy, položte i zadek. Doporučujeme vám 3 x 12 opakování. Záda mějte rovná. Jen neprohýbat bedra. Side-Lift - pro boky a vnější stranu nohou Lehněte si na levou stranu, levou nohu lehce ohněte a levým předloktím se podepřete o zem, dlaně směřují dolů. Zvedněte zadek a pravou nohu natáhněte do délky. Zadek a břicho jsou přitom pevné, tělo se nachází v jedné linii. Teď pomalu zvedněte pravou nohu do výšky asi 10 cm nad zemí a zpět, nohu nepokládejte úplně na zem. I tady si dejte 3 série po 12 opakování. Mezitím dělejte pauzy a strany vyměňujte. Press-up - pro ramena a hrudník Klekněte si, ruce roztáhněte na šířku hrudníku a položte na zem, lokty přitom směřují ven. Zadkem pohněte tak, že stehno, zadek a záda tvoří jednu linii. Stáhněte trošku břicho. Teď pomalu ohněte lokty, až se hrudní kost bude skoro dotýkat země a přesně tak pomalu jděte zpět do výchozí pozice. Doporučujeme 3 x 12 opakování. Back-Lift - Pro záda a ramena Položte se na břicho, špičky nohy se dotýkají země. Ruce přiložte prsty na uši. Lokty směřují nahoru, špička nosu se dotýká země, krk držte prodloužený. Teď pomalu zvedněte horní polovinu těla pár centimetrů nad zem a současně zvedejte i lokty. Přitom se pohybují lopatky směrem k páteři. Poté se pomalu vraťte do výchozí polohy. Na posílení prsních svalů si sedněte na zem, mírně se rozkročte a rukama se nadzvedněte (prsty směřují pod zadek) a zvedejte se nahoru a dolů. Ne rameny, pracují jen ruce a lokty, jsou to takové obrácené kliky. Doporučujeme 3 x 12 opakování. Squat - Pro nohy a zadek Volně si stoupněte, nohy jsou rozkročmo, špičky chodidel směřují trochu ven a nepropínejte kolena. Váhu těla přesuňte na bříško chodidel. Teď pomalu jděte do polohy, kdy ohnete kolena, zadkem přitom pohybujte dozadu a stejně tak pomalu se vraťte do výchozí polohy, při tomto pohybu zpevněte zadek. Doporučujeme 3 x 12 opakování. Mezitím dělejte krátké pauzy. Tipy pro pokročilé Kdo má už větší sílu, může jednotlivé cviky podle chuti a nálady různě obměňovat a tím i zlepšit jejich efektivitu. Například si můžete jednotlivé pohyby rozdělit do několika menších fází. Například pohyb nahoru nebo dolů v polovině cviku na několik sekund přerušte. komentáře 0 01.09.2006 12:32 - Pohyb - trvalý odkaz

Adilibria

Adidas přináší kolekci pro ženy, které chtějí najít svou vnitřní sílu. V prodeji je nová kolekce společnosti Adidas, která se představuje opět v novém světle. Pro letošní podzim a zimu je připravena unikátní kolekce s názvem "Adilibria", která nabízí vše od bot přes textil až po doplňky.

Návrháři se zaměřili na pět sportovních oblastí: fitness, běh, yogu, tenis a plavání. Adilibrii budou od podzimních měsíců oblékat také špičkové světové sportovkyně. Patří mezi ně světová rekordmanka ve skoku o tyči Ruska Yelena Isimbayeva, americká sprinterka Allyson Felix anebo holandská házenkářka Gro Hammerseng.

Ani Adilibria není ochuzena o tradiční podpis Adidasu, tedy o typické pruhy. Tentokrát ovšem budou ve zlaté barvě. Adilibria klade velký důraz na detaily a kombinuje nečekané prvky, tvary i barvy. V Adilibrii jsou také zakomponovány jemné, pro sport netypické barvy a hodně stylové barvy - najdete v ní kombinace broskvové a světle oranžové s různými odstíny šedé či hnědé. Adilibria ovšem využívá i typickou bílou v kombinace s tmavšími odstíny.

Textilie jsou lehké. Materiál zajišťuje komfort, vzdušnost a volnost při pohybu. Navíc díky konstrukci, přídavku Lycry a využití technologié jako ClimaCool® a ClimaWarm® oblečení zahřeje, udrží teplo v chladném počasí, ale i osvěží v horku.

Po celém světe je Adilibria k dostání ve zhruba 1300 značkových obchodech a samozřejmě také v České republice.
 
 

Reklama